Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 26-09-2021 11:24   Güncelleme : 26-09-2021 16:42

İSMAİL BALABAN BAŞPEHLİVAN OLDU

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde düzenlenen 30’uncu Geleneksel Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Kırkpınar başpehlivanı İsmail Balaban kazandı.

İSMAİL BALABAN BAŞPEHLİVAN OLDU

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde düzenlenen 30. Geleneksel Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Kırkpınar başpehlivanı İsmail Balaban kazandı.

 

Katıldığı Survivor programının 2021 sezonunda şampiyon olan yağlı güreşçi İsmail Balaban, bu sene Kırkpınar'da kaybetmiş olsa da Elmalı Güreşleri'nden sonra Alaplı'da da ilk kez başpehlivanlığı elde etti.

Alaplı İlçe merkezindeki güreş sahasında gerçekleştirilen yağlı güreşlere 550 sporcu katıldı.

İSMAİL BALABAN, FİNALDE İSMAİL ERİNÇ'İ YENDİ

Finalde Salih Erinç'i yenen İsmail Balaban, başpehlivan oldu.

Organizasyonda, "Güreş Ağası" unvanını 267 bin lira ödeyen iş adamı Mesut Gülten aldı.

 

"ATA SPORUMUZU UNUTMADIK"

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yaptığı konuşmada, ata sporu olan güreş geleneğini sürdürdüklerini belirterek, "Pandemi süreci nedeniyle bir süre bu etkinliğe ara vermiştik. Ata sporumuzu unutmadık, hem ata sporunun hem de sporcumuzun yanındayız. Bu yıl güzel bir organizasyon oldu. Kırkpınar'da güreşen bütün başpehlivanlar buraya geldiler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

 

DİĞER KATEGORİLERDE KAZANANLAR

Müsabakalarda birincilikleri büyük ortada Ferit Keskin, başaltında Osman Kan, tozkoparanda İsmail Gencer, ayakta İsa Köse, küçük ortada Sefa Yılmaz, küçük ortada Talat Uyar, minik 1'de Yakup İsmail Çoratçı, minik 2'de Fahrettin Çelik, teşvik 1'de Onur Sala, teşvik 2'de Efe Arıcan elde etti.

Etkinliğe Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın yanı sıra ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş izledi.

Oluşan yoğunluk nedeniyle güvenlik güçleri güreş alanını boşaltmak için zaman zaman anons yaptı.