Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 22-05-2021 14:14   Güncelleme : 23-05-2021 00:22

"İŞÇİLER, 'BİR MİLLETVEKİLİ BİZİM ARKAMIZDA, HERKES AYAĞINI DENK ALSIN!' DİYEREK TEHDİT EDİLDİ Mİ?"

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, geçtiğimiz günlerde İl Özel İdaresi'nde çalışan işçilerin görev yerlerinin değiştirildiğine yönelik iddialar hakkında açıklamada bulundu.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, geçtiğimiz günlerde İl Özel İdaresi'nde çalışan işçilerin görev yerlerinin değiştirildiğine yönelik iddialar hakkında açıklamada bulundu. Başkan Fatih Keleş, görev yeri değiştirildiği için dava açan 96 işçinin olduğunu hatırlatarak; "İşçiler haklarını almak için açtıkları davadan vazgeçirilmek için tehdit edildiler mi?
Bir Milletvekili bizim arkamızda herkes ayağını denk alsın denilerek tehdit edildiler mi?" sorularıyla İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz'a seslendi. 
Başkan Fatih Keleş'in konuyla ilgili açıklaması şöyle: "Zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde malesef vahim haberler görüyor, duyuyoruz. İşçi ve emekçi arkadaşlarımıza baskı kuruluyor, yıldırılmaya, korkutulmaya gayret gösteriliyor. 

Mobbingin uygulandığı İl Özel İdaresi'nde çalışan işçilerin görev yerleri değiştiriliyor. Görev yerleri değiştirilen işçiler İl Özel İdaresi'ne gasp edilen hakkını almak için dava açan 96 emekçi arkadaşımız arasında olanlar. 

Zonguldak İl Özel İdaresi'nin şirketi Personel A.Ş’de çalışan 237 kişiden 98’inin İş Mahkemesine açtığı davayı kazanması sonrasında mobbing uygulanan İl Özel İdaresi'nin Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz'a soruyoruz? 

İşçiler haklarını almak için açtıkları davadan vazgeçirilmek için tehdit edildiler mi?
Bir Milletvekili bizim arkamızda herkes ayağını denk alsın denilerek tehdit edildiler mi?
İşçinin, emekçinin hakkının görmezden gelindiğini biliyoruz peki Özbulut İnşaat'ın çalınan teminat mektubu’nun akıbeti ne oldu?
İnsanların çalışma yerlerini değiştirerek Devrek’teki çalışanı neden Ereğliye çektiniz?
Bu insanların Ulaşım problemi çekeceğini düşünmediniz mi?
Mobbing uygulamak yerine işçilerin haklarını neden savunmuyorsunuz? 

İdari amirlik sadece iş vermek değildir; çalışanın hakkını, hukukunu da korumaktır.
Size tavsiyemiz üstünüzde ki bu sorumluluğu doğru kullanmanızdır. Sayın Genel Sekreter sorularımızı duyuyor ve bizleri anlıyorsanız elinizi vicdanınıza koyarak hareket ediniz. Basın mensuplarının karşısına mağdur olan işçi arkadaşları alarak çıkıp açıklama yapmanızı tavsiye ediyoruz.
Bilesiniz ki kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Zonguldak halkı ve şehri sahipsiz değildir!"