Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 20-05-2022 13:51   Güncelleme : 20-05-2022 19:54

İLÇEDE POLAT TÜRKMEN CAMİ'SİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Zonguldak'ın Devrek İlçesi'ne bağlı Çaydeğirmeni Belediyesi tarafından ilçede Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi, Polat Türkmen Cami açılışı gerçekleştirildi.

İLÇEDE POLAT TÜRKMEN CAMİ'SİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Zonguldak'ın Devrek İlçesi'ne bağlı Çaydeğirmeni Belediyesi tarafından ilçede Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi, Polat Türkmen Cami açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Polat Türkmen, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kd.Alb.Cezmi Yalınkılıç, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ak Parti İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, Devrek İlçe Başkanı Murat Durdubaş, vatandaşlar katıldı.
Satılmış Gebeş açılışta” Bize böyle bir hayırlı hizmetin açılışı vesilesi ile mevlama ne kadar şükürler etsek azdır. İnsanlar aramızdan ayrıldıktan sonra isimleri veriliyor belediye meclisi üyelerimizle görüştük müftümüz ile görüştük insan yaşarken böyle bir mutluluk yaşatılmalı diye düşünüyorum değerli Polat  Türkmen’in şahsım ve belediyemde çok büyük emekleri var. Görev süremiz içerisinde bir çok hizmette yardım ettiler. Üç tane cami yaptırdık inşallah devam edeceğiz değerli kaymakama ve müftüme çok teşekkür ediyorum kısa zamanda sayın cumhurbaşkanımızın adını taşıyan mahallemize Polat Türkmen Camii mi açıyoruz. Vefalı olmak lazım vefa bir semt adından öte bir yer olmalı diyorum ve kendisine de teşekkür ediyorum. “dedi.

Ardından,Milletvekili Polat Türkmen ise “Lütfetmişler Allah razı olsun müftüm Meclis üyelerinden satılmış kardeşimizden ve valiliğimizden lütfetmişler ismimizi buruya asmışlar Allah burada Allah rızası düşünen neslimizi çoğaltsın diyorum. Görev yapacak imam kardeşimden rica ediyorum burada gençlerin şuurlarını açmayı İslami değerleri öğretmeyi tasvir ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

Vali Mustafa Tutulmaz ise “Güzel bir esere açılışını yapıyoruz, Allah’ın ibadet yerler Allah’ın evleri
Olarak kabul edilir buralara en güzel değerler katılır. Bugün de burada ki eder sadelik içerisinde bir
İhtişam küçük aöa bir o kadar da kucaklayıcı eser. Eseler’i yapmak önemli anca onları yeterli kullanmakta önemli topluma millete ve bizim değerlerimize sahanlığın yaşam biçimi ve insanlarım kişilikleri oluşur İslamiyet iyi ahkağa tamamlamak üzere gönderildim diyorum iyi ahlaklı insandan yanlışlık beklenmez. İslamiyet bizim yaşam biçimiz olmamız gerekir ki huzurlu bir toplum içinde yaşayalım. Bünyedesin oluşmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum bilhassa belediye başkanımızı vefa duygusundan ötürü ayrı bir teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

AdminAdmin