Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 29-05-2021 11:54   Güncelleme : 29-05-2021 16:55

İLÇE BAŞKANI KÖY ZİYARETLERİ VE İNCELEMELERİNE AŞAĞIDAĞ KÖYÜNDEN BAŞLADI

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, Yönetim Kurulu üyeleri ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte, köy ziyaretlerine Aşağıdağ köyünden başladı.

İLÇE BAŞKANI KÖY ZİYARETLERİ VE İNCELEMELERİNE AŞAĞIDAĞ KÖYÜNDEN BAŞLADI

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve İl Genel Meclisi üyeleri bugün Aşağıdağ köyünü ziyâret ederek, köy muhtarlığınca yürütülen çalışmaları inceledi. Karacan ve ekibi,  Köy Muhtarı İsmail Sevim'den çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Karacan, Köy Muhtarı İsmail Sevim’i de, çalışmalarından dolayı tebrik etti.AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Karacan, ziyâret ve incelemelerinin ardından gazetecilere de açıklamalarda bulundu. 

Devam edecek köy ziyaretlerine Aşağıdağ köyü ile başladıklarını belirten Karacan, "Köy ziyaretlerimiz ve köylerde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, muhtarlarımızın , köy sakinlerimizin taleplerini, sorunlarını dinleyerek, isteklerin yerine getirilmesinde ve sorunlarının çözümünde, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelen desteği vereceğiz. “ ifadelerini kullandı. 

Son dönemde yapılan, yapılmakta olan ve yapılacak çalışmalarla ilgili de bilgiler veren Karacan, “Alaplı'nın  en büyük köylerinden biri olan Aşağıdağ köyü ile ziyaretlerimize başladık. Önümüzdeki hafta yasaklar kalkarsa, bu ziyaretlerimize devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını dinliyoruz, onların yanında olmak istiyoruz. Bu yüzden de bu ziyaretlerimize Asağıdağ köyünden başladık. Aşağıdağ köyünde çok güzel çalışmalar var. Muhtarımızla beraber, yapılan çalışmaları yerinde inceliyoruz. Muhtarımızı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz. Biz de, devletimizin ve teşkilatımızın imkanlarıyla bu çalışmalara destek veriyoruz. “ şeklinde konuştu. 

Karacan, yapılan, devam eden ve yapılacak çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: 

 

“Devlet yatırımları kapsamında Alaplı Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor. Yaklaşık 6 ay oldu başlayalı. 2. Bodrum kat seviyesine kadar geldi. Planlandığı tarihte yani kasım 2022 tarihinde bitirilmesi için hiç-bir engel görünmüyor. O tarihe kadar hastanemizi inşallah tamamlayacağız.

Ahmet Zeki İlköğretim Okulunun yer teslimi yapıldı. Firmanın haziran ayında muhtemelen ilk kazmayı vurup inşaata başlamasını bekliyoruz. 

Geçtiğimiz dönem çalışmaları kapsamında Alaplı Çayı şehir merkezinden başlayarak Mollabey köyüne kadar detaylı bir şekilde temizlenmişti. Geçtiğimiz kış ayında yoğun kar yağışı ve yağmura rağmen herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını gördük. Bundan dolayı da mutluyuz. 

İlçemize Fen Lisesi kazandırıldı. 2021 yılı 9m ayından itibaren öğrenci almaya başlayacak. 

Gençler bizim için çok önemli dedik. Gençler bizim geleceğimizdir dedik. Alaplı Şehir Stadından başladık. Zeminini yeniledik. Yalız zamanda, yaklaşık 500 kişilik tribün yapılacak. Tuvalet inşaatı bitti, yazın ışıklandırması yapılacak. 

Gençlik Merkezi'nin açılışını da inşallah sayın valimiz ve milletvekillerimizin de katılımıyla bir iki hafta içinde yapmayı planlıyoruz. Her şey hazırlandı. Yasakların kalkmasıyla birlikte, inşallah açılışını hep birlikte yapacağız. 

Kapalı Spor Salonunun hemen yan tarafına yüzme havuzu yapmak için çalışmalara başlandı. Alaplı’da yüzme bilmeyen çocuk kalmasın istedik. Yakında inşallah vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 

Yaz ayı ile birlikte asfalt kaplama ve rotmiks çalışmalarına başladık. Ayrıca bin 500 ton rotmiks siparişi verdik. Bunun yanında, Kocaman köyünden başlayarak, Kocaman köyünün iç kısmına kadar asfalt çalışmamız var. Gökhasan, Çengelli, Hüseyinli köyü bölgesinde de yaklaşık 5-6 km.lik bir asfalt çalışması yapılacak. Ahatlı köyü merkezinden başlayarak, Yedigelli köyüne kadar yaklaşık 6 km.lik bir asfalt çalışması yapılacak. Gümeli merkezden yaylalara kadar iki etapta asfalt çalışması da programda var. Çatak köyü köprüsünden başlayarak, köyün ilk mahallesi olan Muratlı Mahallesine kadar bir asfalt da vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. 

Bunun yanında, köylerimizde şu borusu, çimenci ihtiyacı duyulduğunda, imkanlar ölçüsünde onu da bu yaz köylerimize eşit bir şekilde temin etmeye devam edeceğiz Kaymakamlık ve Özel İdare kanalıyla.  

Baktığımız zaman, Alaplı'nın  her köşesinde ayağımız yere basıyor. Her köşesinde hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Hep söyledik, hep söylüyoruz; ilçemizde yaşayan her vatandaşımız bizim için çok değerli. Her vatandaşımızın yaşam standardını yükseltmek için, yönetim kurulumuzla, İl Genel Meclisi üyelerimizle gece gündüz çalışıyoruz. Bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımıza, her zaman yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında, her zaman bize destek veren Zonguldak Ak Parti milletvekillerimiz Sayın Polat Türkmen'e, Sayın Ahmet Çolakoğlu’na, Sayın Hamdi Uçar'a, İl Başkanımız Sayın Zeki Tosun'a teşekkür ediyorum.”