Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 22-04-2021 12:19   Güncelleme : 22-04-2021 17:19

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KOLTUĞUNA OTURDU

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Zonguldak'ta eğitim-öğretim gören öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'u ziyaret etti.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KOLTUĞUNA OTURDU

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Zonguldak'ta eğitim-öğretim gören öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'u ziyaret etti. Ziyarette, öğrenciler kendi yaptıkları hediyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Tosun'a takdim etti. Tosun, yaptığı açıklamada tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Tosun; "Bugün gerçekten salgın döneminde, sıkıntıya düştüğümüz anlarda ilkemize ferahlık veren geleceğimiz olan çocuklarımızın,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinleri kapsamında bizleri ziyaret etmesinden duyduğumuz mutluluğu ifade  etmek istiyorum.Geleceğimiz umudumuz sevgili çocuklarımız inanıyoruzki, ülkemizin geleceğini çok iyi yerlere gelmesine vesile olacaklar.El emeği tasarım beceri atölyelerimizde en çok önem verdiğimiz çocuklarımızın, kendi üretme becerilerini ortaya çıkarmasıydı. Bugün gördüğümüz gibi çocuklarımız kendileri bir şeyler üretebiliyorlar. Bu üretme hazzını elde eden çocuklarımız ülkemizin geleceğinde de çok güzel günlere imza atacaklardır. Hem bilimde hem sanatta hem kültürel etkinliklerde tam yetişmiş kişileri yetiştirmek için eğitim camiamızın tamamıyla gayret ediyoruz.Bu vesileyle öğrencilerimize katkı sunan okul yönetimimize ve öğretmenlerimize burdan sizlerin aracılığıyla birkez daha teşekkür ederiz.Gerçekten çok büyük bir mücadele var.Salgın döneminde öğretmenlerimiz çok daha fazla yoruluyorlar.Çok daha fazla emek veriyorlar.Ama verdiğimiz emekler,şu güzel çocuklarımızın baharı simgeleyen çocuklarımızın geleceği için verilmesi gereken bir emek." dedi.
Ardından, Zafer İlk Okulu 4/A sınıfından 10 yaşındaki  Ecrin Bayram, makam koltuğuna oturdu. İl Milli Eğitim Müdürü olarak makam koltuğuna oturan Bayram, telefonla yetkililere okulun eksiklerinin tamamlanması konusunda talimat verdi. Bayram; "Bizim okulumuz çok fakir bir okul. Katkı sağlamadığı için yardımları bekliyoruz. Ayrıca okulumuzun panolar ve dolaplarının değişmesi ile doğalgaza kavuşmasını istiyoruz." ifadesini kullandı.