Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 29-12-2021 15:14   Güncelleme : 29-12-2021 18:33

İKİ DOKTORUN YAŞADIĞI DARP OLAYININ ARDINDAN ÜNİVERSİTE'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Zonguldak'ta , yakınının ameliyata erken alınmadığını öne sürerek  iki doktorun darp edilmesinin ardından açıklama yapıldı. Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, darp edilen doktorların, yaşanan olayın arkasından görevlerine devam ettiklerini, bu tür olayların yaşanmamasını istediğini söyledi. 

İKİ DOKTORUN YAŞADIĞI DARP OLAYININ ARDINDAN ÜNİVERSİTE'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Zonguldak'ta, yakınının ameliyata erken alınmadığını öne süren kişi, görevleri başındaki doktorlar Deniz Baklacı ve Ergin Bilgin'e saldırdı. Doktorların yüzlerinde ve kollarında çizik ve yaralanmalar meydana geldi. Saldırgan şahıs gözaltına alındı. Yaşanan olayın üzerinden bugünde açıklama yapıldı.
Olayı, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Çufalı anlattı. Çufalı; "Dünkü istenmeyen ve bundan sonra da hiçbir zaman tekrarlanmasını istemeyeceğimiz, inşallah bir daha da görmememiz gereken olaya şahit olduk. Hocalarımız görevleri başındayken, aslında doğrudan işin içinde olmamakla beraber hasta yakınını telkin etmekle orada bulunmuşken böyle bir olay oldu. Hocalarımızın hiçbiri beklemiyordu, personel beklemiyordu. Bu kişinin bilmiyorum nesi var. İş adli boyuta taşındığı için bir şey söylemek istemiyorum. Hocalarımız buna rağmen olayın hemen peşinden kendi işlerine döndü. Hatta bir hocamız ameliyata girecekti ara vermişti, tekrar ameliyata döndü bu olaya rağmen. Hocalarımız hastaları ve yakınları tarafından sevilen hocalarımız. Başarılı ameliyatlara imza atan hocalarımız." ifadelerini kullandı. 
Darp edilen doktorlar Ergin Bilgin ve Deniz Baklacı da adli sürecin başladığını belirtti, olayda kendilerine destek verenlere teşekkür etti. Bilgin ve Baklacı; "Hasta yakınının darpı sonucunda üzücü bir olay yaşadık. Şu anda adli süreçteyiz, bide gelişmeleri takip edeceğiz bundan sonra. Üzgünüz, inşallah bir daha böyle bir şey yaşanmaz. Adli süreç başladı. Bize destek veren Sayın Rektörümüz Prof.Dr.Mustafa Çufalı'ya, Başhekimimiz Doç.Dr.Özcan Pişkin'e, Dekan Hocamız ve desteğini esirgemeyen tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Bize arkamızda olduklarını gösterdiler. " diye konuştu.
Öte yandan darp edilen doktorlar, yaşanan olayın perde arkasındaki iddiayı da aktararak; "Herhalde nişanlısı ile kendisi arasında bir tartışma yaşanıyor. Tabi sonra öğreniyoruz bunu. Duvarları falan yumruklamış, duvarda hasar oluşmuş. Biz de onun üzerine gelince herhalde hırsını bizden çıkarmak istedi." diye konuştu.
Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN