Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-09-2021 15:57   Güncelleme : 10-09-2021 21:11

HUZUR EVİ’NDE SIRA GECESİ DÜZENLENDİ

Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Devrek Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, Sıra gecesi düzenlendi.

HUZUR EVİ’NDE  SIRA GECESİ DÜZENLENDİ

Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün, Devrek Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirdiği etkinliğe, kurum çalışanlarının yanı sıra yaşlılar katıldı. 

 

Samimi ortamda düzenlenen eksiksiz organizasyonda çiğ köfte ikram edildi, halk müziği ve halk oyunlarıyla aktif olarak ilgilenen kimliğiyle tanınan Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Veli Köktürk de birbirinden güzel seslendirdiği türkülerle geceye renk kattı, katılımcılar gönüllerince eğlendiler.

 

-‘’ETKİNLİKLERİMİZLE, TÜKENMİŞLİK DUYGULARINI BERTERAF EDECEĞİZ’’

 

Göreve geldiği günden itibaren hayata geçirdiği kültür ve sanat etkinlikleriyle öncelikle kültürel mirası yaşatmaya çalıştığını, kurumdan hizmet alanların yanı sıra çalışan personellerin de motivasyonunu böyle tarz etkinliklerle artırdıklarına dikkati çeken Köktürk, yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

‘’Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda, özellikle yatılı kuruluşlarımızda  bakım ve koruma altında olan, kapalı sistemle çalıştığımız geçtiğimiz pandemi döneminde çocuklarımızda, yaşlılarımızda, engellilerimizde ve personellerimizde oluşan tükenmişlik duygularını bertaraf edebilmek ve moral motivasyonlarını artırarak yaşamlarını daha keyifli hale getirebilmek adına bu tür kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık vereceğiz. 

Bu ve benzeri etkinliklerimizle, çok geniş bir aile olan sosyal hizmetler teşkilatımızda birlik beraberliğe, dayanışmaya ve ekip ruhuna daha çok katkıda bulunmuş olacağız’’

 

-HUZUREVİNDE KİMLER KALABİLİYOR

 

Edinilen bilgiye göre, huzurevi evde bakılamayan, hastanede yatırılmayan 60 yaş ve üstü kişilerin kaldıkları fiziksel ve psikolojik terapi merkezidir. Bulaşıcı sağlık problemi bulunmayan, alkol ve madde bağımlılığı kuralların belirlediği kişiler bu kurumlarda kalabilirler. Kabul edildikten sonra, kişiler diledikleri zaman kurumdan ayrılabilirler. Gerekli tüm bölümlerin bulunduğu kurumda hobi odaları, yemekhane, kafeterya ve kişisel bakım odaları bulunmaktadır.