Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 01-06-2022 12:25   Güncelleme : 01-06-2022 15:19

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI COŞKUYLA KUTLANIYOR

Zonguldak’ta, 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Halk Eğitim Merkezlerince yapılan el emeği ürünler, Site Kapalı Spor Salonu’nda sergilendi. 

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI COŞKUYLA KUTLANIYOR

Zonguldak Halk Eğitim Merkezleri tarafından 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında el emeği ürünler sergisi açıldı. Site Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen sergiye, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Belediye Başkan Vekili Erol Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, kurum ve daire müdürleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından halk oyunları gösterisi sergilendi. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise; İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan yaptı. Kutlama programına katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür ederek sözlerine başlayan Aldoğan; “Hayat Boyu Öğrenme, 70’den 70’e herkesin katılacağı etkinlikler bütünüdür. 2022 yılı itibariyle ilk beş ayda 1750 kursta yaklaşık 44 bin kişi programlara uyum sağlamıştır.” diye konuştu. 
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da; “Öğrenmenin yaşı yok bu yüzden ömür boyu öğrenmek çok önemli. İlimizde de bu konuyla ilgili kurslar açılıyor ve kültürümüzü ileriye taşıyoruz. Ekonomik gelişmenin olmadı için sosyal gelişmeleri artırmamız gerekiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

AdminAdmin