Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 22-10-2021 15:22   Güncelleme : 22-10-2021 21:01

HATALI SÜRÜCÜYE 'KIRMIZI DÜDÜK'

Zonguldak'ta, Vali Mustafa Tutulmaz'ın katılımıyla 'Yaya Geçidi ve Kırmızı Düdük' uygulaması yapıldı. Program kapsamında çocuklara kırmızı düdük dağıtıldı, kural ihlali yapan hatalı sürücüler uyarıldı. 

HATALI SÜRÜCÜYE 'KIRMIZI DÜDÜK'

2021 yılının trafik yılı ilan edilmesinin ardından, Zonguldak'ta yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube'nin önünde 'Yaya Geçidi ve Kırmızı Düdük' uygulaması yapıldı. Uygulamaya, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç ile emniyet ve jandarma teşkilatı katıldı. Program kapsamında araç sürücüleri denetlendi. Çocuklara ise, kural ihlali yapanları gördüklerinde uyarı yapılsın diye kırmızı düdük hediye edildi. Vali Mustafa Tutulmaz, ilk olarak minibüs denetlemesinde konuştu. Tutulmaz; "Sizi bekletiyoruz ama trafikte farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Kurallara uyuluyor mu, bunu bir denetleyelim dedik.  Bir taraftan da kırmızı düdük uygulamamız var. Çocuklara veriyoruz. Trafik kurallarına uymayan şoförleri uyarıyorlar."dedi.
Ardından da, programın amacını açıklayan Vali Tutulmaz; " Trafik ile ilgili denetime çıktık. Yaya geçitlerinde kurallara uyulup uyulmadığını gözlemlemek, şehir içi toplu taşıtları denetlemek, bunun yanında vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarına dikkat çekmek amacıyla bu denetimi yapıyoruz." ifadesini kullandı.
Haber:Duygu ELMA