Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 09-06-2022 16:40   Güncelleme : 09-06-2022 20:03

HALK OTOBÜSLERİ İHALESİ YAPILDI

Zonguldak Belediyesi Halk Otobüsleri ihalesine Kilimlili iş insanı Erdinç Kargidan tek başına girerek, 10 yıllığına 1 milyon 120 bin TL teklif sundu.

HALK OTOBÜSLERİ İHALESİ YAPILDI

Zonguldak Belediyesi tarafından Belediye Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Selim Alan ve ihale komisyonun katılımıyla halk otobüsü ihalesi yapıldı. 

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ihaleye, ‘Er-Kar’ firması adına iş insanı Erdinç Kargıdan tek başına katıldı.

 ÇÖğlen ilk teklifi veren Kargidan, öğleden sonra komisyona ikinci teklif olarak 10 yıllığına 1 milyon 120 bin TL teklif sundu. 

15 gün sonra komisyon kesin kararını, ‘Er-Kar’ firmasına tebliğ edecek.

İhale sonrasında basın mensuplarının karşısına geçen iş insanı Erdinç Kargidan, ihale süreci ile ilgili bilgi verdi. Kargidan, Zonguldak bürokrasine ve siyasilere önemli mesajlar vererek, Zonguldak çocuklarına sahip çıkılması konusunda çağrıda bulundu.

Kargidan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Komisyon kararımızın ikinci teklifini verdik. Tabi ki 15 günlük süre içerisinde komisyonun verdiği karara göre tek katılımcıydık zaten. Yeterlilik alan tek firmaydık. 15 gün içerisinde sonuç bize tebliğ edilecek. Zonguldak’ta sıkıntılı olan toplu taşımacılık sürecini birlikte aşacağız. Biz taşımacılığa uzun yıllar baba mesleği olarak devam eden bir firmayız. 6 ay önce Zonguldak’ta taşımacılık yaptığımız büyük bir işin büyük kuşamını kaybettik. O gün karnımız tok ama itirazımız var demiştim ben. Bakın biz buradayız ama burada ikinci firma yok. Kentte ki belediye başkanları yani Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman’dan Gelik’te ki Burhan Sezgin’e, Selim Alan’dan Kozlu’da ki Ali Bektaş’a kadar ben açıkçası bana sahip çıkmasını beklemiştim. Ben bütün beklerdim ki o İstanbullu firmanın burada olması. Bizim bıraktığımız işi tam 4 katı fiyatla beraber teklif edilen firmanın da burada olmasını isterdim. Bu kentte biz para kazanıyorsak bu kente paramızı harcayacağız. Ben bütün buradayım burada olmaktan da gurur duyuyorum. Ben bu kentin çocuğu olduğum için gurur duyuyorum. Arkadaşlar 6 ay önce Zonguldak’a gelen firma Zonguldak’ta ki milletvekillerinin de belediye başkanlarımızın da ayıplı markasıdır. O ayıplı markasıdır ben evladıyımdır. Bizi bir birimizden ayrıcaksınız. Zonguldak siyasetçisi bizi bir birimizden ayıracak. Burada ticaret yapan insanlarımıza sahip çıkacak. Bakın burada 14 mahalle 17 otobüs ile insanlarımıza sahip çıktık. Tabi ki biz para kazanacağız ama taksici mağdur minibüsçü mağdur bir tek Zonguldaklı alakalı değil Türkiye’de herkes mağdur. Mazot 30 lira bandına yaklaştı, 40 liraya çıkması da muhtemeldir. Ben Allah izin verirse bu yılın sonuna kadar ekonomi düzelecek ve ekonomi rayına oturacak diye bekliyorum. O yüzden de bu girişimin içerisindeyim. 10 yolluk çıktığı içinde ilk yılında bizler zorluk yaşayacağız ama, tek firma olarak komisyona fiyat teklifi verdik. İkinci teklifimiz 10 yıllık için 10 milyon 120 bin liraydı. 15 gün içeresinde komisyon kararını verecek bize tebliğ edecek Allah izin verirse işimizi alacağız ve alnımızın akıyla işimizi götüreceğiz. Yani ben bu kadar mağduriyetin içerisinde elimden gelen mücadeleyi vereceğim ve mahallilerimizde insanlarımız da vize sahip çıkacak. 65 yaş üstüler ücretsiz binecek. Zaten 65 yaş üstünden daha çok bizi maliyetler bizi zor durumda bıraktı. Otobüs taşımacılığı anlamında sadece Zonguldak’ta değil Türkiye’nin her yerinde yaşanıyor. Ama bunu hep beraber el ele aşacağız.”

Diğer yandan Erdinç Kargidan 2020 yılında gerçekleşen halk otobüsü ihalesini kıl payı kaybetmişti.

AdminAdmin