Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 08-09-2021 09:13   Güncelleme : 08-09-2021 15:20

GMİS YÖNETİMİ ÜZÜLMEZ'DE: "BİZ, HER ZAMAN YAN YANA OLACAĞIZ"

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Toplu İş Sözleşmesi'nin imzalanmasının ardından müessese ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Hakan Yeşil ve yönetimi, bugün de TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde maden işçileri ile bir araya geldi.

GMİS YÖNETİMİ ÜZÜLMEZ'DE:

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Toplu İş Sözleşmesi'nin imzalanmasının ardından müessese ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Hakan Yeşil ve yönetimi, bugün de TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde maden işçileri ile bir araya geldi. Başkan Yeşil ve yönetimi, ocak girişinde meşaleler ile karşılandı. Çiçek takdiminin yapılmasının ardından Yeşil ve yönetimi kuyubaşına geldi.

BAŞKAN YEŞİL'DEN TEŞEKKÜR

Başkan Yeşil, kuyubaşında yaptığı konuşmada her zaman maden işçisinin yanında olduklarını ve mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi, başta TÜRK-İş Başkanı Ergün Atalay olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Yeşil; "69 yıldır işçi sınıfının lideri Sayın Ergün Atalay'ın bize destek kesinlikle tartışılamaz. Bu işlerin düzeltilmesi için Sayın Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı ile bile görüştü. Bu emek, bu özveri, bu başarı sayın Ergün Atalay'ın da başarısıdır. Sizlerin huzurunda Ergün Atalay ve yönetimine teşekkür ediyorum. "dedi.

"BİZ HER ZAMAN BİR OLACAĞIZ"

Başkan Hakan Yeşil, mücadelenin her zaman devam edeceğinin altını çizerek; "Rakamlar bir kenara dursun, bir mücadele var. Bu mücadele sizlerin mücadelesi. Sizlerin kararlı duruşu. Brilik ve beraberliği burada sağladığınız için sizlere de ayrıca teşekkür ederim.Biz büyük bir aileyiz. Bazen kavga edeceğiz, bazen birbirimize darılacağız, küseceğiz ama; iş, ekmeğe geldiğinde, emeğe geldiğinde, sömürüye geldiğinde, beraber mücadele edeceğiz. Bunu her zaman söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. Bizlerin başarısız olma şansı yok. Gediğimiz noktada TTK belli. Bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele, ayrıştırarak olmaz. Biz her zaman bir olacağız, her zaman diri olacağız, her zaman yan yana olacağız ve her zaman, her zorluğa karşı hazırlıklı olmak durumundayız. " ifadelerine yer verdi. 

YEŞİL'DEN İŞÇİ ALIMI ÇAĞRISI

Başkan Yeşil, işçi alımı çağrılarını da yineleyerek; "Yaşadığımız, çalıştığımız iş yerlerinde durumlarımız belli. En son Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 1500 işçi arkadaşımız alındı yalnız; talimatın verildiği günden bu yana ortalama 2 bin kişi emekli oldu. Buralar devamlı emekliliklerin olduğu iş yerleri. Arkadaşlarımız, çalışma sürelerini doldurduktan sonra emekliliği tercih ediyor. Madencilik zor bir meslek. Bunu en son sayın Cumhurbaşkanımıza iletme çalışmamız da var. Durumlarımız belli, biz üretmek istiyoruz. Yeraltındaki cevheri yer üstüne çıkarıp ekonomiye katmak istiyoruz." diye konuştu.
Konuşmaların ardından maden işçileri yerin yüzlerce metre altına inerek üretim çalışmalarına başladı.

Haber:Duygu ELMA/Batuhan DARAKCI