Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 05-07-2021 11:10   Güncelleme : 05-07-2021 20:03

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ZONGULDAK'TA: İLK DURAK, GMİS

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf ve beraberindekiler, Genel Maden İşçileri Sendikası'nı (GMİS) ziyaret etti.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ZONGULDAK'TA: İLK DURAK, GMİS

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf, Petrol İş Sendikası Eski Başkanı, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi 
Ali Ufuk Yaşar ve  Bölge Koordinatörü,  Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi
Essum Aslan ve DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş ile partililer, GMİS'i ziyaret etti. 
Kavaf, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; "Partimizin yaklaşık 3 hafta önce eylem planı açıklanmıştı. Önümüzdeki günlerde de sosyal politikalar ile ilgili eylem planını açıklayacağız. İşçilerimiz de o gruplardan biri. Bunun öncesi sendika ile görüşmeler yapmak için buradayız." dedi.
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil de; "Sizlerin izlediği politikaları yakınen takip ediyoruz. İşçi açıkları ile ilgili sıkıntıları ilettik. Herkese teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi. 

DEVA Parti Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Petrol-İş Sendikası eski Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar; "Geçmiş emek savunucusu olarak buradayız. Zonguldak deyince GMİS'in çok büyük önem taşıdığını biliyoruz. Eylem planını açıklamadan öncede ilk olarak buraya geldik. Aslında amacımız ekonomik sosyal konseyin, 2019 yolundan beri hayata geçirilmemiş konseyin hayata geçirilmesi. Bizi karşıladıkları ve kabul ettikleri için GMİS yönetimine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Haber:Duygu ELMA