Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 20-11-2021 17:37   Güncelleme : 20-11-2021 19:30

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ZONGULDAK’TA

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partisinin Zonguldak il Başkanlığını ziyarette bulundu.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ZONGULDAK’TA

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partisinin Zonguldak il Başkanlığını ziyarette bulundu. 

 

 

Genel Başkan yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nu Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Merkez İlçe Başkanı Umut Metin ve partililer karşıladı.

 

AK partiden istifasını ve İktidar partisinin genel durumunu değerlendiren Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu şu sözlere değindi; “ AK partiden arkadaşlarımın bekle ısrarı için biraz bekledim yoksa çok daha önceden istifa edecektim.AK Parti demokrasi hukuk devletini terk ettiği için ben de AK partiyi terk ettim. AK partiden çok daha önce istifa edecektim ancak arkadaşlarımın bekle ısrarı için biraz bekledim. Ben 2019’un sonunda istifa ettim, bugün AKParti çok daha geride kaldı. Türkiye’yi yöneten insanlar maalesef Türkiye’nin kapasitesinin çok gerisinde ülkeyi yönetiyorlar.

Bunun temel sebebi yolsuzluk, hukuksuzluk, hesapsızlık bunun özeti budur.

 

Yeneroğlu şu sözlere yer verdi; “Yatırımcı Türkiye’ye gelip yatırım yapması gerekirken maalesef yatırım yapmıyor. Yeni yatırımcı gelmediği gibi Türkiye’deki yatırımcılar da maalesef paralarını yurtdışına yatırıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin temel ilkelerini maalesef ters düz etmiş vaziyette. AK Parti bugün Türkiye’yi çok kötü bir noktaya getirdi maalesef. İlk dokuzuncu ve onuncu yıllarda çok büyük kazanımlar vardı Türkiye adına.  Türkiye’nin refah seviyesi ciddi manada artırılmıştı. Fakat bugün tekrar başa dönülüyor; “Bugün askeri ücrete baktığımız zaman 250 dolarların altına düşmüş durumda. AK Parti iktidara geldiği zamanlarda asgari ücret 233 dolarlar seviyesindeydi. 

Asgari ücret iki hafta sonra 2002 yılı öncesinin rakamlarına düşecektir. Bunun aksi olabilmesi için aklı selim kişilerin iş başına gelmesi gerekiyor. Deva Partisini bu iddialarla kurduk, Türkiye’de 90 parti arasında herhangi bir parti olalım diye yola çıkmadık. İktidara aday bir parti olarak yola çıktık. 

İki ay içerisinde Türkiye’nin sorunlarına deva olacak eylem planlarını kamuoyuyla paylaşacağız. AK Parti bugün Türkiye’nin çok gerisinde kalan, demokratik hukuk devletini idrak edememiş kişi tarafından yönetiliyor. Oda Türkiye’yi herhangi bir sistemde değil tam bir sistemsizlik içerisinde ve anayasal düzenin dışında ülkeyi yönetmeye çalışıyor ve yönetemiyor.

Bırakın ülkeyi yönetmesini kendi Bakanlarını dahi yönetemeyecek bir noktaya gelmiş Cumhurbaşkanı. Bir Cumhurbaşkanı çıkıp meclis grubunda bütün milletvekillerinin önünde kendi bakanı mı adeta yuhalatıyorsa ki bu Alkışlama aslında kendi bakanlığı yuhalattı. 

Kendi bakanına kürsüden meydan okuyorsa bu artık ülkeyi yönetememenin ötesinde kendi arkadaşlarını bile yönetemediği apaçık ortadadır ve dün gece gördünüz Cumhurbaşkanlığının sitesini bile yönetemiyorlar. Cumhurbaşkanlığı’nın sitesi bile dayanamıyor artık çökmüş durumda.” 

 

 

“MALİYE BAKANLIĞINA KİŞİLİĞİNDEN VAZGEÇMİŞ BİRİNİ ATAMALI”

 

Ayrıca Maliye Bakanı‘nın istifa ettiği yönündeki iddialara cevap veren Mustafa Yeneroğlu; “ Maliye Bakanı birkaç defa İstifasını vermişti zaten. Şimdi ise kabul edilmediğini biliyorum sonuçta Recep Tayyip Erdoğan karşısında kabul etmiyor maalesef.

Recep Tayyip Erdoğan, Farklı düşünen ve düşünen insana da tahammülü yok. 

Sayın Elvan’ın da o bakanlığı kabul etmesi yanlıştı ve hataydı. Sonuçta bu işin bu noktaya geleceği belliydi. Sayın cumhurbaşkanımızın yapması gereken şey maliye Maliye Bakanlığı’na ve merkez bankasını kendisini ataması lazım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, kendine amade olan, kendi kişiliğinden tamamen vazgeçmiş biri olan birisini ataması lazım. Tiyatroya gerek yok, millete bu kadar haksızlık yapmaya gerek yok herkes neyin ne olduğunu görüyor. Kendini atasını ve millette bu tiyatrodan kurtulsun.” şeklinde konuştu.