Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 16-04-2021 13:26   Güncelleme : 16-04-2021 19:00

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, ERDEMİR ÇALIŞANLARI İLE BULUŞTU

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, yetkili oldukları Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (ERDEMİR)’nda çalışan üyeleri ile bir araya geldi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, ERDEMİR ÇALIŞANLARI İLE BULUŞTU

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, yetkili oldukları Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (ERDEMİR)’nda çalışan üyeleri ile bir araya geldi. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Erdal, ERDEMİR Genel Müdürü Salih Cem Oral’ın ziyareti ardından geçtiği İş Yeri Baş Temsilcilik binasında olduğunu öğrenen bir grup ERDEMİR İşçisi bina önüne gelerek sloganlar attı, konfetiler patlattı. 
Sendika üyesi işçilere hitaben kısa bir konuşma yapan Erdal, Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın selamlarını ileterek, üyelerden aldıkları güç ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Erdal’ın işçilerle görüşmesi sırasında Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz ve Şube yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Diğer yandan, 5 günlük ziyaret ve temaslar için ilçede bulunan Erdal’ı, sendika binasından bulunduğu sırada yetkili oldukları Tat Metal A.Ş. çalışanı işçiler ziyarette bulundular. Türk Metal Sendikası Şube Yönetimi, İş Yeri Temsilcileri, Tat Metal, Ersem Temsilcilerinin eşleri Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal’a “Hoş geldin” ziyaretinde bulundular.