Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 02-06-2021 11:05   Güncelleme : 02-06-2021 19:00

FİLYOS ÇALIŞTAYI, KİTAP HALİNE GETİRİLDİ

Geçtiğimiz Şubat ayında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde düzenlenen Filyos Çalıştayı'nın sonuç bildirgesi kitaplaştırıldı. Kitapta, çalıştaydaki program ve projeler hakkında detaylar yer alıyor...

FİLYOS ÇALIŞTAYI, KİTAP HALİNE GETİRİLDİ

Geçtiğimiz 12-13 Şubat'ta Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde Filyos Çalıştayı düzenlendi.
İki gün süren çalıştayda, toplamda 80 katılımcı, bilimsel ve akademik çalışmalarının yanı sıra Filyos Endüstri Bölgesi, Filyos Limanı ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO)'nın çalışmalarıyla ilgili bilgiler sundu.
Çalıştay, 'Yatırım, üretim, istihdam' adıyla kitap haline getirildi. 325 sayfalık kitapta, çalıştayın sonuç bildirgesi, Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak yayınlandı.   
Kitapların basımının ardından tanıtım, Rektörlük binasında yapıldı... Programa; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da katıldı.
Rektör Mustafa Çufalı'nın açılış konuşmasının ardından Düzenleme Kurulu Başkanı Hamze Çeştepe kitap hakkında bilgi verdi. Çeştepe, çalışmanın diğer projelerinde önünü açacağına işaret etti. 
Çeştepe; "Güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra bir referans kaynağı olacağını düşünüyorum çünkü; projeyle ilgili böyle kapsamlı bir çalışma daha önce yapılmadı." ifadelerine yer verdi.

TUTULMAZ;"FİLYOS PROJESİ, ÖNÜMÜZDEKİ YÜZYILIN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN BİRİ OLACAK"

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da, Filyos Projesi'nin önümüzdeki yüzyılın projesi olacağına dikkat çekerek çalışmalar hakkında bilgi verdi. 
Vali Tutulmaz;"Filyos Projesi önümüzdeki yüzyılın önemli projelerinden bir tanesi olacak ve o bölge önemli bölgelerden biri olacak.....Bir taraftan limanın ana bölümü bitti, kısa sürede sayın Cumhurbaşkanımızın da gelişiyle açılışı yapılacak inşallah. Arkasından TPAO çalışmalarına başladı. O bölgede santral ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Yine, o bölge ile tam netleşmemekle birlikte yatırımcılarımız hızlı bir şekilde ilgilenmeye başladılar. Bu ülkemizin, özellikle de ilimizin kalkınması açısından çok önemli bir proje." diye konuştu.
 

Haber:Duygu ELMA