Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 11-05-2022 13:44   Güncelleme : 11-05-2022 16:55

ERKMEN'DEN ŞİRİN'E ZİYARET

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen ve yönetim kurulu üyeleri 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Sakatlar Derneği Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin’i ziyaret etti.

ERKMEN'DEN ŞİRİN'E ZİYARET

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen ve yönetim kurulu üyeleri 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Sakatlar Derneği Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin’i ziyaret etti.

Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin yaptığı açıklamada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen yaptığı açıklamada,engellilerin her daim yanlarında olduklarını onlara sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade ederek, "Bilindiği üzere bu hafta engelliler haftası. Tabii bu haftaların özelliği toplumun dikkatini o konu üzerinde çekmek bu konuyu gündeme taşımak yapılanları yapılamayanları bir muhasebe haline getirerek topluma mesaj vermektir .Tabii engelli arkadaşlarımızın bugüne kadar bir takım sorunları halledilmiş olabilir ama daha halledilmesi gereken pek çok da konu var. Ama hepsinden öncesi biz toplum olarak Kafamızdaki bu engelli kavramını değiştirip, herkesin hangi fiziki koşullar da olursa olsun insan olduğunu unutmadan onların en iyi şekilde yaşamlarını sağlamamız gerekiyor.

Onun için diyotuz ki yeter ki gönülde engel olmasın, akılda olmasın. Bizim için önemli olan sevgidir. Engelli arkadaşımızın karşılaştığı zorlukların çözümlenmesi gerekiyor. Şehirlerdeki altyapının en basiti görme engelli arkadaşlarımız için fiziki anlamda uygun hale getirilmesi gerekiyor, onların hepsi konuşulabilecek konular ama bizim dileğimiz bu sorunların aşılması ve hiçbir Engele takılmadan herkesin ne olursa olsun hayata umutla bakmak suretiyle bu şekilde yaşamasıdır. Bugün geldiğimiz noktada ülkemizdeki sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. Toplum olarak sorunun çözümü için hepimizin el uzatması gerekiyor. Bu sıkıntılardan bir an önce kurtulup bizim o normal yaşantımıza bir an önce dönmemiz gerekiyor, tekrar hayata umutla bakmamız gerekiyor." dedi.

AdminAdmin