Türkiye Geneli
Giriş Tarihi : 06-06-2022 18:10   Güncelleme : 07-06-2022 11:03

ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMALAR: ZAM GELECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıklamalar yapmak üzere kameralar karşısına geçti. Toplantıda Suriye operasyonu, asgari ücrete zam fahiş fiyat artışları ile mücadele ve 3600 ek gösterge ele alındı. Erdoğan'ın dünkü 'müjde' açıklamasının ardından milyonların gözü Erdoğan'ın konuşmasına çevrildi. Yeni ekonomi programına değinen Erdoğan, Türkiye'de 'teknik anlamda enflasyon değil, fiili hayat pahalılığı' olduğunu dile getirdi.

ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMALAR: ZAM GELECEK Mİ?

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde sona gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek göstergenin 4 meslek gurubunun değil, bütün memurlarının kapsayacağı müjdesini vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdesini verdiği 3600 ek göstergede yeni düzenlemenin ayrıntıları belli oldu. Detaylara göre 3600 ek gösterge düzenlemesiyle kimin maşının ne kadar artacağı da belli oldu.

para1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merakla beklenen 3600 ek gösterge açıklamaları şu şekilde;

Ek gösterge artışıyla çalışanı ve emeklisiyle tüm kamu görevlilerine verdiğimiz sözü tutuyoruz. Kamu çalışanları lehine bir fedakarlıkta bulunarak, tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık. Yardımcı hizmetler sınıfındakiler dahil, ülkemizdeki 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı, önümüzdeki yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır.

Ayrıntılar geliyor...

AdminAdmin