Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 25-04-2021 14:04   Güncelleme : 26-04-2021 01:51

EMEKLİ MEMUR YARDIM DERNEĞİ KURDU

Zonguldak’ın Gökçebey İlçesi’nin Bakacakkadı Beldesi’nde yaşayan emekli olan devlet memuru Kenan Albuzlu,  Bakacakkadı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurdu.

EMEKLİ MEMUR YARDIM DERNEĞİ KURDU

 

Zonguldak’ın Gökçebey İlçesi’nin  Bakacakkadı Beldesi’nde yaşayan emekli olan devlet memuru Kenan Albuzlu,  Bakacakkadı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurdu.Albuzlu ihtiyaç sahipleri için yardım ve destek kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlara sosyal medya hesabındanda  bilgilendirme yaptı.Ayrıca Albuzlu yardım önceliği olanları ve yapılacak yardımlarla ilgilide Bilgi verdi.

Dernek Başkanı Kenan Albuzlu’nun  yaptığı paylaşım şöyle;”Özellikle maddi durumu iyi olmayan, kişilerin ve ailelerinin ciddi sıkıntılar yaşadıklarını gördüm. Derneğimizi kurarak gönüllüler ve ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü olmayı başardık. Bakacakkadı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, beldede ihtiyaç sahibi ailelere eşya ve gıda yardımı yapıyor. Maddi durumu kötü hastaların ihtiyaçlarını karşılıyor. Bakacakkadı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı olarak beldemize ihtiyaç sahiplerine alışılmışın dışında kumanya olarak her hafta temel gıda maddelerinin yanında giysi yardımları da yapıyoruz, biz bir ilki yapıyoruz, yalnız beldemizde değil ilçede,   ilde hatta tüm Türkiye'de alışılmışlığın dışına çıkan tek derneğiz ve bunu tüm bir yılın içine yaymayı planlıyoruz, bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Sayın Oktay Albuz Bey ve tüm destekçiler ve yardımsevenlerden Allah razı olsun.”

SOSYAL YARDIMLARDA ÖNCELİKLER

Gelir seviyesi düşük yaşlılar, engeliler ve çoluk çocuklu geliri düşük aileler.

Emekli maaşı olan veya maaşlı çalışanlar düzensiz harcama nedeniyle geçim sıkıntısı çekenler.