Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 13-05-2022 12:58   Güncelleme : 13-05-2022 16:07

DÜNYANIN FARKLI YERLERİNDEN GELEN ÖĞRETMENLER ZONGULDAK’A HAYRAN KALDI

Erasmus Projesi kapsamında Türkiye'ye 5 ülkeden 18 öğretmen geldi. Öğretmenler  Zonguldak'a hayran kaldıklarını dile getirdi. Koordinatör Öğretmen Kieran Brosnan, Zonguldak güzel ideal ve unutulmaz bir şehir olarak tanımladı.

DÜNYANIN FARKLI YERLERİNDEN GELEN ÖĞRETMENLER ZONGULDAK’A HAYRAN KALDI

Ünite Festival Turkey 2022 Erasmus projesi kapsamında Estoya, İspanya, İsveç, İrlanda ve Slovakya'an Türkiye'ye gelen 18 öğretmen, Zonguldak'ta Kilimli İsmet İnönü İlkokulu'nda bir araya geldi. 5 gün boyunca Zonguldak'ta kalan öğretmenler Erasmus projesi kapsamında düzenlenen etkinliklere, gezi ve ziyaretlere katıldılar. 18 öğretmen son gün okulda yapılan veda etkinliğinde duygusal anlar yaşadı.

Öğrenciler İngilizce olarak şarkılar söylediler, dans gösterisi yaptılar. Dünyanın farklı yerlerinden gelen yabancı öğretmenlerde gösterileri alkışlarıyla eşlik ederek cep telefonlarıyla fotoğraf,video çekerek bu anı ölümsüzleştirdi.

Dilini İsmet İnönü İlkokulu İngilizce öğretmeni Ümran İskender, koordinatör öğretmen Kieran Brosnan, " Türkiye'nin United katkısı nedir sorusuna, " Her ülke projeye çok değerli katkılarda bulundu ama Türkiye'nin kültürel yönü çok ağır bastı projede"dedi.

 

Koordinatör öğretmen Kieran Brosnan, " Bu projede gururunu başarılar nelerdir" sorusuna ise, " projemizin adı United olduğu için birlik birlik ve beraberlik demektir En gurur duyduğu başarılı bulduğum şey hepimizin beraber ve birlikte çalışmasıdır” diyerek cevapladı.

 

" Zonguldak'ta 3 kelime ile tanımlarsak bunu nasıl tanımlarsın" sorusuna ise koordinatör öğretmen Kieran Brosnan, " güzel ideal ve unutulmaz bir şehir şeklinde cevap verdi.

 

Kilimli İsmet İnönü İlkokulu İngilizce öğretmeni Ümran İskender yaptığı açıklamada, "Projemizin bu ayağı Türkiye'deydi Misafirlerimiz Türkiye'ye Geldiler çok güzel ve çok başarılı bir hafta geçirdiğinizi düşünüyoruz. 2019 yılında başlayan projemiz 2022 yılında son bulacak. Bir dahaki ay İspanya gideceğiz"dedi..

AdminAdmin