Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 20-06-2022 11:29   Güncelleme : 20-06-2022 15:42

‘DÜMEN’ OPERASYONU’NDA 4 KİŞİYE TUTUKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı’nca gerçekleştirilen ‘Dümen’ Operasyonu’nda adliyeye sevk edilen 15 şüpheliden 4’ü tutuklandı. 

‘DÜMEN’ OPERASYONU’NDA 4 KİŞİYE TUTUKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen "Dümen" operasyonu" class="taglink" title="operasyonu Haberleri">operasyonu kapsamında Zonguldak merkezli 4 ilde eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Kentte üç aydır takip edilen şüpheliler için ekipler sabah saatlerinde baskın yapmış, emekli kişiler üzerinden ödenmeyecek krediler çekip, kredilerden komisyon alan, vatandaşlardan habersiz kredi kartı çıkartıp kullanan ve Tekirdağ'da bulunan 5 şüphelinin de yer aldığı toplam 15 şüphelinin tamamı yakalanmıştı. 

11 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI, 4 KİŞİ TUTUKLANDI 

Şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirilmeleri ve işlemlerinin tamamlanmalarının arşından dün adliyeye sevk edildi. 11 kişi savcılıktan, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

ARAMALARDA NELER BULUNDU?

Öte yandan operasyon kapsamında yapılan aramalarda 2 adet pos cihazı, 2 adet belgesiz tüfek, çok sayıda değişik kişilere ait banka ve kredi kartları, senetler ve dair dökümanlar ele geçirildi.

AdminAdmin