Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 08-06-2021 23:46   Güncelleme : 09-06-2021 12:34

'DOĞALGAZA GİDEN YOL'DA SON DURUM: TÜNELLERİN TAMAMINDA IŞIK GÖRÜLDÜ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, Mithatpaşa Tünelleri ve karayolu bağlantılarındaki son durumu  kamuoyu ile paylaştı.

'DOĞALGAZA GİDEN YOL'DA SON DURUM: TÜNELLERİN TAMAMINDA IŞIK GÖRÜLDÜ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, Mithatpaşa Tünelleri ve karayolu bağlantılarındaki son durumu  kamuoyu ile paylaştı. Avcı, projede bulunan tünellerin tamamında ışık göründüğünün müjdesini verdi, su drenaj menfez çalışmaları ve nihai betonlama çalışmalarının ise devam ettiğini söyledi. Projenin tamamlanmasıyla Zonguldak'ta yol sorunu ile birlikte işsizlik sorunununda sona ereceğine işaret eden Avcı, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "
Sn. Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ı, Zonguldak’ımızı yeniden yakın tarihindeki o güçlü dönemine, ekonomi de yeniden şahlanıp adeta Kuzeyin Yıldızı konumuna taşıyacak Filyos vadisi projesine ulaşımda, çok önemli görev üstlenecek olan, Kilimli - Filyos arası karayolunun Proje detayları hakkında bilgilendirme fırsatımız oldu. 

Bilindiği gibi, hali hazırda ikinci makas mevkii, K—1 kavşağı lokasyonundan başlayıp, 4 sıralı tünel ( 8 tüp ) ve Bölünmüş yol ile Kilimli ilçemizde nihayetlenecek proje imalatı, planlandığı hızda devam etmektedir. Projede bulunan tünellerin tamamında ışık görüldü. Artık tünellerin içerisinde su drenaj menfez çalışmaları ve nihai betonlama çalışmaları devam ediyor. Gerek Karayolları Bölge Müdürümüz, gerekse Yüklenici firmanın yönetim kurulu başkanı ile yaptığımız görüşmelerimizde, projenin bu yılın sonu itibari ile halkımızın hizmetine açılacağı hedefinin realize edileceğini teyid etmiş olduk. 

Bu projenin devam eden etabı Kilimli - Filyos arası karayoludur. Projenin uzunluğu 20 km. dir. Projede, toplam uzunluğu 12 km olan 9 sıralı Tünel ( 18 tüp ), ve yine toplam uzunluğu 8 km olan bölünmüş yol bulunmaktadır. Projenin tamamlanması ile, Cumhurbaşkanımız Sn. R.Tayyip Erdoğan’ın bir canlı yayında rüyam diye bahsetmiş olduğu, Karadeniz Sahil Yolunun batı aksının önemli bir etabıda tamamlanmış olacaktır. 

Yine projenin hayata geçmesi, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ilçelerimizin Filyos vadisine ulaşım rahatlığına,  Merkez ilçe, Ereğli, Alaplı, Kozlu, Kilimli ilçelerimiz ve beldelerimizinde  kavuşması anlamına gelecektir. Bu durum Zonguldak’ımızdaki gençlerimizin istihdam beklentisine de, adil ve eşit imkan sağlamış olacaktır. 

Bizlerin hedefi, Karaelmasımızın yazılan bu yeni ve görkemli tarihinde, Sn.Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan liderliğinde, Enerji üssü, emeğin, alınterinin, kömürün ve doğalgazın başkenti Zonguldak’ımızda, tersine göçü sağlayacak iş imkânlarını çeşitlendirip arttırmak, kara, hava, deniz, tren yolları bağlamında lojistik ağımızı tamamlamak, ve halkımızın hak ettiği yaşam kalitesini, konfor alanlarını, gelir seviyesini arttırmak ideali ile çalışmaktır.
Saygılarımla.."