Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 22-12-2021 12:20   Güncelleme : 22-12-2021 14:58

DAVUTOĞLU’NDAN FİLYOS LİMANI AÇIKLAMASI: “DOĞRU BİR PROJE”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Dedeman Otel’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye’nin gözbebeği Filyos Projesi hakkında açıklama yaptı.

DAVUTOĞLU’NDAN FİLYOS LİMANI AÇIKLAMASI: “DOĞRU BİR PROJE”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Dedeman Otel’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye’nin gözbebeği Filyos Projesi hakkında açıklama yapan Davutoğlu; “Haritayı hiç tanımayan biri bile eline alsa en avantajlı bölgenin Batı Karadeniz olduğunu görür. Filyos benim yakımdan takip ettiğim bir projeydi. Baktığımız zaman bu bölgeden büyük bir boşalma olmuş. Bölgeyi yeniden insanla doldurmak lazım. Filyos Limanı doğru bir projedir. Ben çok şehir gördüm ama Amasra kadar güzelini ya da Ereğli’den Alaplı’ya inerken o sahili değil… Çevreye asla zarar vermeden hayata geçirilecek bu proje hayati önem taşıyor. Bunu entegre bir proje olarak değerlendirmemiz lazım.” dedi.
Projenin özel sektör ya da devlet tarafından yürütülmesi konusunda da ifadelerde bulunan Davutoğlu; “Mesele burada projenin en doğru şekilde yürütülmesidir. Şartları en iyi şekilde karşılayacak özel sektör varsa düşünülebilir.” ifadesini kullandı.