Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 24-03-2021 20:26   Güncelleme : 25-03-2021 09:14

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ MYK ÜYELERİNİ BELİRLEDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı sona erdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partinin yeni Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerini belirledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ MYK ÜYELERİNİ BELİRLEDİ

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partinin yeni MKYK üyelerini belirledi. Ömer Çelik, yeniden Parti Sözcüsü seçildi. 

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda, Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Erkan Kandemir, Fatih Şahin, Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Efkan Ala, Jülide Sarıeroğlu, Özlem Zengin, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz, Mustafa Şen, Leyla Şahin Usta, Ömer İleri ve Çiğdem Karaaslan yer aldı.

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Önümüzdeki dönemde 2023-2024 seçimleriyle ilgili olarak bu MKYK'mız partimizin en üst yönetim organı olarak içinden çıkardığı MYK'mızla birlikte bütün bu siyasi süreçleri yönetecek." ifadelerini kullandı.

KABİNE AÇIKLAMASI

Toplantı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kabine değişikliği Cumhurbaşkanımızın takdirinde bir konu. Bu tip durumlardaki bütün tahminler boşa çıkar. Ne zaman yapıacağı nasıl yapılacağı Cumhurbaşkanımızın takdirindedir. Listelerin uydurulmuş olduğunu görmüşünüzdür.Hepimizin odaklanması gereken konu kadınların kazanımların nasıl artacağıdır, kadına şiddetin önlenmesi için daha çok yapacağımızdır. Kadınların kazanımların artması politik bir tercih değildir, ahlakidir. Kim ne derse desin kadın haklarını güçlü bir şekilde savunuyoruz, bunu ahlaki bir zorunluluk olarak görüyoruz. Bunun altını çiziyoruz. Sistematik olarak geri bırakılmış, şiddetle karşı karşıya kalmış, kazanımları elinden alınmış kadınlara pozitif ayrımcılık uygulamak dengeyi bozan bir mesele değildir. Kadınlar onurlu, görkemli mücadelesi sayesinde elde edilmiştir. Kadınların görkemli mücadelesi aslında bir insanlık mücadelesidir." dedi.

 

İŞTE YENİ AK PARTİ MYK'SI

 

Binali Yıldırım – Genel Başkanvekili

Numan Kurtulmuş- Genel Başkanvekili

Ali İhsan Yavuz – Seçim İşleri Başkanı

Hamza Dağ – Tanıtım ve Medya Başkanı

Efkan Ala – Dış İlişkiler Başkanı

Nurettin Canikli – Ekonomi İşleri Başkanı

Vedat Demiröz – Mali ve İdari İşler Başkanı

Mustafa Şen – Ar-Ge ve Eğitim Başkanı

Jülide Sarıeroğlu – Sosyal Politikalar

Özlem Zengin – Halkla İlişkiler ve Sivil Toplum Başkanı

Mehmet Özhaseki - Yerel Yönetimler Başkanı

Leyla Şahin Usta – İnsan Hakları Başkanı

Ömer İleri - Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı

Çiğdem Karaaslan – Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı