Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 27-12-2021 16:25   Güncelleme : 27-12-2021 21:29

"ÇOCUKLARIMIZI SİBER ZORBALIKTAN KORUMAK İSTİYORUZ"

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce  Sosyal Medya ve Digital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) işbirliğiyle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Sezai Karakoç Kültür Merkezi Konferans Salonunda Öğretmen Seminer Programı düzenlendi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce  Sosyal Medya ve Digital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) işbirliğiyle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Sezai Karakoç Kültür Merkezi Konferans Salonunda Öğretmen Seminer Programı düzenlendi.Düzenlenen seminere il genelinde bulunan 400 öğretmen ve okul yöneticilerii katıldı.İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, İl Milli Eğitim Müdür yardımcılar, İl Jandarma Komutanı kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç ,İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve üst düzey yetkililer de seminerde hazır bulundu.Seminerde SODİMER uzmanları tarafından, katılım gösteren öğretmenlere sosyal medya ve dijital güvenlik eğitimi konusunda bilgi veridi.İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan seminerde açıklamada bulundu.Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan yaptığı açıklamada, teknoloji yönlendiren ve teknolojinin esiri olmayan bir nesil yetiştirmek istediklerini ifade etti.Çocukları siber zorbalıklardan ve sosyal medyanın tehdit unsurlarından korumak isteklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan şunları dile getirdi;

"Sosyal medya ve dijital güvenlik çağımızın vazgeçilmezidir. 21 yüzyılda dijital dünya artık bizim bir parçamız oldu öncelikle bunun hepimiz farkındayız Bu anlamda Biz öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir Biz çocuklarımızın teknolojiyi doğru kullanan, teknolojiyi yönlendiren, teknolojinin etkisi olmayan bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Sayın valilimzn himayesinde sodimer işbirliğinde Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlere yönelik böyle bir seminer düzenledik. İlimiz Merkez ve ilçelerinde görev yapan 400 öğretmenimizi davet ettik bu seminere. Dijital dünya artık dünyamızın vazgeçilmeziDijital çağda çocuklarımızı siber zorbalıklardan, sosyal medyadaki tehdit unsurlarından sosyal medyanın baskısından vs. tüm bunları bir araya getirdiğimizde ciddi bir tehdit oluşturduğunu görüyoruz Bu anlamda işte sodimer'in bu eğitiminin çok yararlı olacağını düşünüyorum. Ben şimdiden seminerimizin bütün eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüm amacımız çocuklarımızın sağlıklı ve bilinçli bir şekilde yetiştirmektir ve onlara zarar verecek her ortamda uzak tutabilmektir."