Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 04-09-2021 14:47   Güncelleme : 04-09-2021 19:59

ÇOCUKLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİLER: TÜM MAHALLELERDE YAYGINLAŞMASI HEDEFLENİYOR

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Zonguldak Kent Konseyi ve Çınartepe Mahalle Meclisinin  organizasyonuyla 17 çocuğa ulaşım olanağı sağlandı. 

ÇOCUKLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİLER: TÜM MAHALLELERDE YAYGINLAŞMASI HEDEFLENİYOR

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Zonguldak Kent Konseyi ve Çınartepe Mahalle Meclisi'nin  organizasyonuyla ulaşım olanağının sağlandığı 17 çocuk, Kilimli Yüzme Havuzu'na getirildi. Gençler ve aileleri ise, ortaklaşa düzenlenen bu uygulamayı büyük mutlulukla karşıladı. Zonguldak Kent Konseyi'nden yapılan açıklamada; "Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Zonguldak Kent Konseyi ve Çınartepe Mahalle Meclisinin  organizasyonuyla 17 gencimiz servisler ile Kilimli Yüzme Havuzuna getirilerek yüzme eğitimleri başarı ile tamamlandı.Çocuklarımızın ve velilerinin uygulamadan memnun kalması dolayısıyla etkinliğin sene içerisinde de devam etmesi planlanıyor.
Kent merkezindeki olanaklara erişim güçlüğü çeken çocuklarımızı ve gençlerimizi bu olanaklardan yararlanarak sağlıklı  gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan bu uygulamanın mahalle meclislerinin organize edilmesiyle diğer mahallelerimize de yaygınlaştırılması amaçlanıyor." ifadeleri kullanıldı.