Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 12-03-2021 13:39   Güncelleme : 13-03-2021 09:14

CİNAYETİN PERDE ARKASI ARALANIYOR: "SİZİ ÖLDÜRECEĞİM DİYE TEHDİT EDİYORDU"

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde babası Yalçın Karadöngel’i av tüfeğiyle evinin önünde vurarak öldüren 17 yaşındaki E.K., ifadesinde babasının 2015 yılından beri annesine ve kendisine şiddet uyguladığını olay günü de silahla vurmakla tehdit ettiğini söyledi.

CİNAYETİN PERDE ARKASI ARALANIYOR:

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde babası Yalçın Karadöngel’i av tüfeğiyle evinin önünde vurarak öldüren 17 yaşındaki E.K., ifadesinde babasının 2015 yılından beri annesine ve kendisine şiddet uyguladığını olay günü de silahla vurmakla tehdit ettiğini söyledi. Baba Yalçın Karadöngel’in annesi Hatice K., ve kendisini ölümle tehdit ettiğini belirten katil zanlısı E.K., “2015 yılından beri babam bana ve aileme şiddet uyguluyordu. Özellikle bana karşı annemi aldattığını anneme söylediğim ve kanıtladığım için daha sert davranıyordu. Anneme ve bana ‘Sizi topuklarınızdan vuracağım, sizi öldüreceğim’ diye tehdit ediyordu” dedi.
Sürekli babasın şiddetine ve ölüm tehditlerine maruz kaldıklarını belirten E.K, “Karakola başvurmak istedik, şikayetçi olmak istedik ancak korkuyorduk. Babam Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda işçidir. Aynı zamanda bir 2’inci el eşya dükkanımız var. Bu iş yerinde tefecilik de yapardı. 1000 TL borç verir 3 bin TL faizle geri alır ya da insanlara boş senetler imzalatırdı. Annem birkaç gün önce 100 TL’ye beğendiği bir elbiseyi satın almıştı. Babam, elbise aldığı için annemle tartıştı ve şiddet uyguladı. Ben ‘Baba yapma iade süresi geçmedi geri veririz parayı geri alırız’ dedim. Beni ‘Sen neden karışıyorsun’ diyerek darp etti. Sürekli sudan sebeplerle annemi ve beni döverdi” dedi.
Olay günü babasının kendisine küfürler ve tehditler savurduğunu ifadesinde belirten E.K., “Son iki haftadır bize karşı olan tehditleri çok artmıştı. Anneme ve bana sizi öldüreceğim, topuklarınıza sıkacağım şeklinde tehditler savuruyordu. O gün de tehdit etti, küfürler etti. Kütahya’daki dayımı, teyzemi arayarak ‘Babam bizi öldürecek’ dedim. Bize yardım etmelerini istedim. Ama kimse bize yardımcı olmadı. Komşumuz babamın yaptıklarına şahitti. Ne zaman şikayet etmek istesem bana o senin baban şikayetçi olma diyordu. Diğer akrabalarım da babamı ve yaşadıklarımızı bilmelerine rağmen bize yardımcı olmadılar” şeklinde ifade verdi.
Cinayetin yaşandığı gün de babasından ölüm ve silahla vurulma tehditleri aldıklarını belirten E.K., ifadesinde “Silahı vardı, bazen silahla dolaşırdı. Eve silahla geleceğini bildiğim için ve bizi öldürmesinden korktuğum için ben de onu korkutmak için tüfeği elime aldım. Gece yarısı eve geldiğini gördüm. Küfürler ederek eve geliyordu. Kapıyı yumruklayarak anneme Hatice diye bağırmaya başladı. İçeri girerse bize bir şey yapacağını anladım. Tüfeği elime alarak dış kapıdan havaya doğru ateşledim. İlk defa elime silah aldığımdan havaya doğru kalktı ve saçmaların bazıları babama isabet etti. Babam yere düşünce beline sarıldı. O anki şok ile bir kez daha babama doğru ateş ettim ve vurdum” sözlerine yer verdi.
İfadesinde “Sevsek de sevmesek de babamızdı, pişmanım” diyen E.K., cinayeti ailesi için işlediğini belirterek, “Ben kendimi korumak değil, annemi ve kız kardeşimi korumak istedim” dedi.

Haber:Duygu ELMA