Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 09-09-2021 14:07   Güncelleme : 09-09-2021 19:06

CHP'DEN ALAN'A ÇOK SERT SÖZLER: "BALIK HAFIZALI, UCUZ POLİTİPLER..!"

Zonguldak Belediye Meclisi’nde Zonguldak Kömürspor ve Zonguldak Belediyesi sosyal işlerinde kullanılmak üzere meclise taşının 43 kişilik otobüs oylamasında yaşananların ve CHP'li 3 Belediye Meclis Üyesinin salonu terk etmesinin ardından partiden ilk açıklama geldi. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ı sert bir dille eleştiren CHP İl Başkanı Murat Pulat, "Balık hafızalı ucuz politiplere hatırlatırız. Cumhuriyet Halk Partisi ve onun temsilcilerinin Zonguldak Kömürspor’a yaptığı maddi ve manevi desteklerin binde birini yaptın mı da hiç sıkılmadan Cumhuriyet Halk Partisini karalamaya çalışıyorsun?" ifadesini kullandı. 

CHP'DEN ALAN'A ÇOK SERT SÖZLER:

Zonguldak Belediye Meclisi’nde Zonguldak Kömürspor ve Zonguldak Belediyesi sosyal işlerinde kullanılmak üzere meclise taşının 43 kişilik otobüs oylamasında yaşananların ve CHP'li 3 Belediye Meclis Üyesinin salonu terk etmesinin ardından partiden ilk açıklama geldi. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ı sert bir dille eleştiren CHP İl Başkanı Murat Pulat, "Balık hafızalı ucuz politiplere hatırlatırız. Cumhuriyet Halk Partisi ve onun temsilcilerinin Zonguldak Kömürspor’a yaptığı maddi ve manevi desteklerin binde birini yaptın mı da hiç sıkılmadan Cumhuriyet Halk Partisini karalamaya çalışıyorsun?" ifadesini kullandı. 

CHP'nin Zonguldak Kömürspor'a destek amacıyla birçok adım attığını hatırlatan Başkan Pulat; "Kiralanacak bir otobüs üstünden siyasi rant peşinde koşmak o belediye başkanının ne kadar aciz bir durumda olduğunun kanıtıdır. 
Mecliste ve komisyonda konuşulan konuya “hayır” diyen tek bir CHP’li meclis üyesi yoktur. Karar da meclisten sorunsuz geçmiştir. Amacı “üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek” niyetinde olanlar, yaptıkları açıklamalarla Zonguldak Kömürspor için değil, partisi tarafından bile gözden çıkartılan Ömer Selim ALAN’ın gelecek kaygısı için sporu siyasete alet etmektedirler. Bu ucuz “siyasi şantaj” Zonguldak halkı tarafından açık ve net görülmüştür." diye konuştu.

İl Başkanı Murat Pulat'ın konuyla ilgili açıklamasından satır başları şöyle:

"ZONGULDAK'TA TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLMÜŞ GİBİ SOSYAL MEDYADA KENDİLERİNİ EĞLENDİRDİLER"

07.09.2021 tarihinde, şehrimizin profesyonel futbol takımı ZONGULDAK KÖMÜRSPOR SPORTİF HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ’nin sözde basın sözcüsü tarafından yapılan basın açıklamasında partimiz ve bazı meclis üyesi arkadaşlarımız ile ilgili olarak kamuoyunda açıkça hedef gösterilip ve sonrasında basında, sosyal medyada oluşturulmak istenen olumsuz algı yaratma amaçlı çabalar ile ilgili açıklamalarımız aşağıdadır.
Henüz belediye başkanının imzalamadığı, dolayısıyla Valilik makamına sunulmamış ve askı süresi tamamlanmamış olan ve haliyle de henüz hukuksal ve idari prosedürü tamamlanmamış bir meclis kararı, Zonguldak Kömürspor’un  basın sözcüsü ama özde Ömer Selim ALAN’ın suflörünün ağzından sporu siyasete malzeme edecek şekilde servis edildi. Bir grup işgüzar da şehrin onca sorunu varken kiralık otobüs üstünden sanki Zonguldak’ta tüm sorunlar çözülmüş gibi sosyal medyada kendilerini eğlendirdiler. 

"CHP'YE SATAŞMAKTAN UTANMADI... KENDİSİNE HADİ ORADAN DİYORUZ!"

İlgili kararda adı bile geçmeyen anonim şirketin basın sözcüsü nankörlüğün de ötesinde bir duruşla yıllardır o kulübü ayakta tutan Cumhuriyet Halk Partisine sataşmaktan utanmadı. Kendisine hadi oradan diyoruz.
Konuşmasını dakikalar içinde sosyal medyada yayan Belediye Başkanlığı koltuğunu işgal eden Ömer Selim ALAN’a övgülerle anlatmaya çalışan basın sözcüsü şahıs, tabiri caizse abesle iştigal etmiştir. 
O kulübün geçmiş dönemdeki başarılı başkanı Süleyman Caner’in geçmişteki yaşadığı şampiyonluklardan sonra elinde çiçeklerle ilk ziyaret ettiği kurumun Cumhuriyet Halk Partili Zonguldak Belediye Başkanı olduğunu balık hafızalı ucuz politiplere hatırlatırız.
Spora siyaset karıştırmadan ve reklam yapmadan kulübün her deplasmanına otobüs veren, o otobüsün mazot deposunu doldurmanın ötesinde bidonlarla bagajına litrelerce yedek mazotu koyan Cumhuriyet Halk Partili Belediyeyi yok sayanları Zonguldak Kamuoyuna havale ediyoruz.

"BAŞKANLIK MAKAMINDAKİ BECERİKSİZLİKLERİNİ ZONGULDAK KÖMÜRSPOR ÜZERİNDEN KAPATMA ÇABASINDA!"

Görünen o ki, Ömer Selim ALAN Başkanlık makamındaki tüm beceriksizliklerini Zonguldak Kömürspor üzerinden kapatma çabasındadır. Bırakın halkta, kendi partisinin içinde bile karşılığı kalmayan Ömer Selim ALAN tarihinde olmadığı kadar Zonguldak Kömürsporu politize etmiştir. 
Gelecekten kaygısı olan Ömer Selim ALAN’ın daha kesinleşmemiş bir meclis kararı ile kara propaganda yaparak sporu siyasete alet eden bu kirli organizasyonu Zonguldak halkı tarafından tiksinti duyulacak şekilde açık ve net görülmüştür. 
Kazalarla, hastalıklarla ölen ya da sakat kalan, mutfağında ocağının tütmediği, masasına bayat ekmeğin bile sayıyla alındığı, tabakları dolmayan masalardan aç kalkıldığı, kendisinin ve ailesinin geleceğini göremeyen emekçilerin üzerinden “işçi milli takımı” söylemiyle siyasi çıkar peşinde koşan Ömer Selim ALAN’ın başının üstündeki karabulutlar düşünce, ruh yapısını da bozmuş görünmektedir.

"SİYASİ ŞANTAJINIZI DEVLET MEMURU OLMANIZA RAĞMEN HANGİ KAFAYLA YAPTINIZ!"

Ömer Selim ALAN’ın  basın sözcülüğünü yapan şahsa halk adına soruyoruz;
Bu iktidarın aç ve sefil bıraktığı insanları taraftarlık duygularını kullanarak oylarını tahakküm altına alma yönündeki SİYASİ ŞANTAJINIZI bir de devlet memuru olmanıza rağmen hangi kafa ile yaptınız? 
Mesela sen, basın sözcüsü Ömer Selim ALAN’ın suflörü! Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi ve onun temsilcilerinin Zonguldak Kömürspor’a yaptığı maddi ve manevi desteklerin binde birini yaptın mı da hiç sıkılmadan Cumhuriyet Halk Partisini karalamaya çalışıyorsun?

"ZONGULDAK KÖMÜRSPOR HEPİMİZİN GURURUDUR"

Kamuoyuna açık ve net söylüyoruz;
Zonguldak Kömürspor her ne kadar adında A.Ş. olsa da, hepimizin gururudur. Cumhuriyet Halk Partisi de geçmiş dönemlerdeki desteğiyle bu gururu yaşamayı en üst düzeyde haketmektedir.
Zonguldak Kömürspor’ubu güne kadar getiren, en sıkıntılı günlerinde sorunlarını çözen Cumhuriyet Halk Partisidir.

"ZANNEDERSİNİZ Kİ OTOBÜS ALDILAR, KULÜP BİNASI YAPTILAR..."

Şehrin otoparklarının Zonguldak Kömürsporun kullanımına veren Cumhuriyet Halk Partisidir. Zannedersiniz ki otobüs aldılar, kulüp binası yaptılar, stat yaptılar, antrenman sahası yaptılar da konuşup duruyorlar. Sizin bu kiralama adı üstünden yaptığınızı yıllardır Cumhuriyet Halk Partili Zonguldak Belediyesi defalarca yaptı, yıllarca kulüp yönetiminebelediye içinden bir başkan yardımcısı görevlendirdi. Özellikle son 10 yılda Zonguldak Kömürspor’un, hukuksal sınırlar içerisinde ayni ve nakdi olarak en büyük destekçisi Cumhuriyet Halk Partili Zonguldak Belediyesi oldu. Buyurun inkar edin. 

"OTOBÜS ÜZERİNDEN SİYASİ RANT PEŞİNDE KOŞMAK NE KADAR ACİZ OLDUĞUNUN KANITIDIR!"

Tüm bunların bilinirliğinde, kiralanacak bir otobüs üstünden siyasi rant peşinde koşmak o belediye başkanının ne kadar aciz bir durumda olduğunun kanıtıdır. 
Mecliste ve komisyonda konuşulan konuya “hayır” diyen tek bir CHP’li meclis üyesi yoktur. Karar da meclisten sorunsuz geçmiştir. Amacı “üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek” niyetinde olanlar, yaptıkları açıklamalarla Zonguldak Kömürspor için değil, partisi tarafından bile gözden çıkartılan Ömer Selim ALAN’ın gelecek kaygısı için sporu siyasete alet etmektedirler. Bu ucuz “siyasi şantaj” Zonguldak halkı tarafından açık ve net görülmüştür. Günü geldiğinde Ömer Selim ALAN’a , Cumhuriyet Halk Partisi tarafından verilen emekleri yok sayanlara , emekçi insanlarımızın iradesine koymaya çalıştıkları tahakkümün hesabı sorulacaktır. 
Her ne kadar bahsi geçen kararda Zonguldak Kömürspor adı geçmese de henüz kesinleşmemiş olan bu kararla ilgili ilk açıklamayı Zonguldak Kömürspor’un  basın sözcüsü yapmıştır. Bir süre önce,“Zonguldak Kömürspor’a otobüs vereceğiz” şeklinde yapmış olduğu açıklamayla, o günden bu güne gelinen tabloda, asli görevi ve yetkisi olmasına rağmen kararı tek başına alma cesareti gösteremeyen, Belediye Başkanı Ömer Selim ALAN’ın, belediye meclisini baskı altında tutma çabası içindeki açıklamaları basında mevcuttur. 
Bu gün yaşanan tabloda, Zonguldak halkının çıkarları için yasalara uygun olarak görev yapmayı birinci sırada tutması gereken Zonguldak Belediye Meclisinin, Zonguldak Kömürspor üstünden popülist bir şekilde baskı altına alınmaya çalışıldığını ve tüm bunların Ömer Selim ALAN’nın organizasyonuyla bilerek yapıldığını üzülerek izlemekteyiz. 

"50 MİLYON TL HİBE PARA, ÖMER SELİM ALAN'IN BECERİSİZLİKLERİ SEBEBİYLE SOKAKTAKİ İNSANA YANSITILMADI"

Salgın döneminde, bu belediye meclisinde CHP’li tüm meclis üyelerinin karşı çıkmalarına rağmen AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla suya %30 zam yapılmış, esnafların katı atık vergilerine indirim Ömer Selim ALAN tarafından ret edilmiş, toplu taşımacılıkla ilgili destek önerileri göz ardı edilerek dört ay boyunca halk mağdur edilmiş, 50 milyon TL hibe para gelmesine rağmen sokaktaki insanın hayatına bu para Ömer Selim ALAN’ın beceriksizlikleri sebebiyle yansıtılamamıştır.
12 ayda bir sokağın altyapısını bile bitiremeyen bir belediye başkanının bu saatten sonra böyle ucuz söylemlerle halkı kandırma ve oy devşirme çabası beyhudedir. Kendisine oy veren seçmenler bile kültür, sanat ve spor faaliyetleri için kiralanacak bu otobüsü merakla beklemektedir.
İşçi, emekçi, memur, emekli, dul, yetim, işsiz, aşsız insanlar sefil ve yoksul bir halde evine aldığı ekmeği bile sayarken, Zonguldak Kömürspor’a Belediye bütçesinden kiralayarak vereceklerini söyledikleri otobüs üzerinden ucuz siyaset yapan tüm siyasi kimliklere kendinize gelin diyoruz.

"TARAFTARLIK DUYGUSUNU SİYASİ ŞANTAJA ÇEVİRDİĞİNİZ İÇİN UTANIN!"

Kendinize gelin ki bu şehrin gerçek sorunları ile ilgilenin. İşsizlik ve  yoksulluk sorunuyla ilgilenin, kanser olup tedavisini olamayan insanlarla ilgilenin. Toplanmayan çöpler, kazılıpta yapılmayan yollar,bir türlü bitirilemeyen TOKİ projeleri ile meşgul olun, ama hepsinden ötesi kiralamayı düşündüğünüz bir otobüs aracılığı ile spor üstünden UCUZ SİYASET yapmaya çalıştığınız için, taraftarlık duygusunu SİYASİ ŞANTAJA çevirdiğiniz için UTANIN!
CHP olarak Zonguldak Kömürspora her sezon olduğu gibi bu sezon da başarılar diliyoruz. Umarız ki sayın yöneticileri, bu güzide kulübü siyasi malzeme yapmaya çalışan bu beyhude çabalara katılmayarak mücadelelerine devam edeceklerdir. Kamuoyuna saygıyla iletiriz."