Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 08-07-2021 12:28   Güncelleme : 08-07-2021 16:54

CHP SENDİKADA: "TTK'YI AYAKTA TUTMAK TÜM ÜLKENİN GÖREVİ"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve Milletvekilleri, Genel Maden İşçileri Sendikası'nı (GMİS) ziyaret etti. 

CHP SENDİKADA:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve Milletvekilleri, GMİS'i ziyaret etti. CHP'li heyeti, Genel Başkan Hakan Yeşil ve yönetimi karşıladı. Ziyarete ilişkin açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Akın; "Benim buraya kaçıncı gelişim artık hatırlamıyorum. Buranın mücadelesi bizim ve ülkemiz için çok önemli. Biz bugün buraya 23 milletvekili arkadaşımız ile birlikte geldik. İktidar vekiller daha önce söz verdi ama biz şunu söylüyoruz. İktidara geldiğimizde norm kadro eksikliğini kapatacak, 5 bin işçi alımı yapacağız. Yatırımımızıda yapacağımızın sözünü verdik.Taşkömürü ile ilgili bir çalışma daha yapacağız. Emeğin kenti emeklinin kentine doğru gidiyor. En çok önem verdiğimiz konu ise norm kadro konusu. Yaptığımız çalıştayın ardından bir çalışma yapıldı ancak yeterli değildi." dedi. 

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil de ; "Önceliğimiz Zonguldak. TTK'nın stratejik durumu oldukça önemli. Bu memleket büyük sıkıntılar çekti. O zamanlarda TTK bu sıkıntıları göğüsledi. Bu kurumu ayakta tutmak tüm ülkenin görevi." ifadelerine yer verdi. 

Haber:Duygu ELMA