Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 13-03-2021 17:03   Güncelleme : 13-03-2021 20:27

CHP İL BAŞKANI 14 MART'I KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat,14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

CHP İL BAŞKANI 14 MART'I KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat,14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Başkan Pulat,mesajında, ‘’Ülkemizde sağlık çalışanlarının öz verili çalışmalarına karşılık salgının başlangıcı itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından yeterince korunamayan ,yine iktidarın salgını yönetme konusundaki başarısızlığı nedeniyle 130.000 den fazla sağlık emekçisi hastalıktan etkilenmiş,351 sağlık çalışanı yaşamını kaybetmiştir.’’ Diyerek yönetime de isyan eden Başkan Pulat sözlerine şöyle devam etti;’’Ülkemizi hiçbir alanda doğru dürüst yönetemeyen AKP hükümeti pandemi sürecinde de ne ekonomik, ne de sağlık anlamında ülkemizi ve şehrimizi de yönetememiştir.

Ülkemizde sağlık çalışanlarının öz verili çalışmalarına karşılık salgının başlangıcı itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından yeterince korunamayan ,yine iktidarın salgını yönetme konusundaki başarısızlığı nedeniyle 130.000 den fazla sağlık emekçisi hastalıktan etkilenmiş,351 sağlık çalışanı yaşamını kaybetmiştir. Sağlık çalışanlarımızın önemini bir kez daha anladığımız bu dönemde AKP iktidarı sağlık emekçilerimizin iş, gelir ve gelecek kaygısına neden olmuştur.

Tüm hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın, pandemi sürecinde karşılaştığı her türlü güçlüklere rağmen, mesleklerinin icrasında, kendi hayatları pahasına vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik gayretleri bizler için çok değerlidir.

Bu duygu ve düşüncelerimizle; Sağlık çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirildiği bir Türkiye Cumhuriyeti umuduyla, çaba ve gayretleriyle gecesi gündüzü olmadan Corona virüsüne karşı insanüstü çaba gösteren tüm sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, salgın sürecinde kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.’’