Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 18-03-2021 10:10   Güncelleme : 18-03-2021 16:23

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 106'NCI YILI, ZONGULDAK'TA TÖRENLE KUTLANDI

Çanakkale Zaferinin 106'ncı yıldönümü Zonguldak'ta etkinliklerle kutlandı.

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 106'NCI YILI, ZONGULDAK'TA TÖRENLE KUTLANDI

Çanakkale Zaferinin 106'ncı yıldönümü nedeniyle Zonguldak'ta Valilik binası önünde bulunan Atatürk Anıtı'nda çelenk sunum töreni düzenlendi. Zonguldak Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri Derneği'ne ait çelenkler, Atatürk Anıtı'na bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Törene, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve il protokolü katıldı. 
Törenin ardından Vali Mustafa Tutulmaz tarafından ziyaret defteri imzalandı. Günün anlam ve önemine ilişkin açıklama yapan Vali Tutulmaz; "Bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferinin 106'ncı yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyor, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bu anlamlı günde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Çanakkale Zaferi, yok edilmeye çalışılan bir milletin, kutsal saydığı vatan toprağını korumak için canını hiç düşünmeden feda ettiği bir diriliş destanı ve var oluş mücadelesinin adıdır." dedi.

Haber:Duygu ELMA