Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 17-03-2021 11:03   Güncelleme : 17-03-2021 14:53

"ÇANAKKALE ZAFERİ, BİR MİLLETİN BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİN 106 YILLIK TARİHİDİR"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni ve Şehitleri Anma Günü’nün 106'ncı yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni ve Şehitleri Anma Günü’nün 106'ncı yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu. Günün anlam ve önemine değinen Pulat, açıklamasında; "106 yıl önce bugün, "Ben Size Taarruzu Değil, Ölmeyi Emrediyorum" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce isimsiz kahraman “Çanakkale’yi Geçilmez” kılarak emperyalizme karşı verilen Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımı ateşlenmiştir." ifadesini kullandı. Pulat'ın açıklaması şöyle: "106 yıl önce bugün, "Ben Size Taarruzu Değil, Ölmeyi Emrediyorum" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce isimsiz kahraman “Çanakkale’yi Geçilmez” kılarak emperyalizme karşı verilen Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımı ateşlenmiştir. 
Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milleti, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerde başka milletlere de örnek olmuştur.
Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel vatanımız ve Cumhuriyet’imizi, Ulusal değerlerimizi, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşını kazanan ruhu korumak, bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak temel sorumluluğumuzdur.
Bu duygu ve düşüncelerimizle; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz."