Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 13-11-2021 15:21   Güncelleme : 14-11-2021 03:48

"ÇADIRDA DA OLSAK KAVGAMIZ DEVAM EDECEK!"

Zonguldak'ta görev yapan Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinde (TMMOB) düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Zonguldak'ta görev yapan Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinde (TMMOB) düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Kömür Karası grubunun resitali sonrası TMMOB Maden Mühendisleri Zonguldak Şube Başkanı Çağlar Öztürk, günün anlam ve önemine ilişkin açıklama yaptı. TMMOB binası için mücadelenin devam edeceğini belirten ve yetkilileri göreve davet eden Çağlar Öztürk; "Şikâyet ve taleplerimizi sizinle paylaşmıştık. O günden bu yana şikâyetlerimizi bildirmemize rağmen binamızın Milli Emlak'a devredildiği bilgisi tarafımıza ulaştı. Önce binanın yıkılmak istenmesi, basarili olamayınca el değiştirilmek istenmesi, halkın bu hizmetlerden mahrum bırakılması anlamına gelmektedir. Siyasetin, ekonominin, bilimin tartışıldığı bu bina, ranta teslim edilmemelidir. Çağrımız  bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gerektiğine yöneliktir." dedi. 

"ZANNEDİYORLAR Kİ, BİZ BU BİNADAN ÇIKINCA MÜCADELEMİZ BİTECEK!" 

Maden Mühendisleri Odası Başkanı Ayhan Yüksel de; "Geçim sıkıntısına, yolsuzluğa, ranta karşı, eşitlik ve demokrasi için TMMOB yönetimi buraya geldiler. Hoş geldiniz. Biz maden emekçileri, 1929 yolundan itibaren yer altından ışık verenleriz. Aydınlık için karanlığı kazarken mücadele ettik. Karadon'da, Kozlu'da, onlarla öldük. Karanlık güçlerin hedefi olduk. Bedeli ne olursa olsun yürüyüp mücadele etmeye devam edeceğiz. Zonguldak'a ses olmamızı baltalamak için 57 yıldır bakıp onardığımız bu 114 yıllık binayı elimizden almak istiyorlar. Zannediyorlar ki bu binayı bizden alınca mücadelemiz bitecek. Çadırda da olsak bu mücadele, bu kavga bitmeyecek. Bu yandaşa rant sağlamaktır. Bu bina ranta kurban edilmek istenmektedir. Ranta hep karşı çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz." ifadesini kullandı.  

TMMOB Başkanı Emin Koramaz ise; "Fabrikalardan şantiyelere, tersanelerden madenlere, kamu kurumlarından ofislere kadar üretimin olduğu her yerde hizmet yaratan TMMOB yöneticileri olarak burada sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Biz bugün buraya iki nedenle geldik. Tüm toplumsal kesimleri olduğu gibi ekonomik krizin derinleştiği bu günlerde giderek işsizlik ile uğraşan mühendis ve şehir plancılarının hakları için buradayız. Diğer nedenimiz ise TTK'ya ait olan TMMOB MMO tarafından kullanılmakta olan binamızın gasp edilmesine DUR demektir." diye konuştu. 
Haber:Duygu ELMA