Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 30-08-2021 13:32   Güncelleme : 30-08-2021 16:26

BİZ VARIZ, BURADAYIZ... ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi, 30 Ağustos nedeniyle  düzenlenen 'Zafer Yürüyüşü'nün ardından Valilik binası önüne geldi.

BİZ VARIZ, BURADAYIZ... ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi, 30 Ağustos nedeniyle  düzenlenen 'Zafer Yürüyüşü'nün ardından Valilik binası önüne geldi. ADD, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamayı, ADD Başkanı Nazan Papila yaptı. Papila; "30 Ağustos Nedir?
Nedir değerli dostlar,ülküdaşlar 30 Ağustos?
30 Ağustos,başka başka tarihlerin önüne zafer diye koyularak önemsizleştirilecek;   kıyaslamalarla,itibarsızlaştırma gayretleri ile sıradanlaştırılabilinecek  bir tarih değildir.
30 Ağustos,” keşke Yunan kazansaydı “ diyebilecek  kadar ecdadına,ulusuna karşı gaflet,dalalet ve hiyanete  düşmüş biçarelerin yazmaya kalktıkları paçavra düzmecelerle  kirletilebilinecek bir gün hiç değildir.
Bu, emperyalizmin pençesine düşürülmüş,parçalanıp  yok edilme süreçine sokulmuş  büyük Türk Ulusu ve Anadolu toprakları için  yedi düvele meydan okuyuş ve bir baş kaldırıştır
30 Ağustos; bedeli ne olursa olsun bağımsızlık uğruna kahraman ordusunun,ulusunun  önünden giden  Başkumandan Atatürk’ün zaferidir.
Bu Zafer,  Malazgirt fatihi Sultan Alparslan, İstabul Fatihi Sultan Mehmet Han’dan  miras cennet toprakları yeniden VATAN yapan yüzyılın hatta  bin yılın lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük Türk Milleti’ne bıraktığı armağandır.
Nasıl ki,
19 Mayıs 1919’da “ Ya İstiklal Ya Ölüm “ diye kesin kararla çıkmıştır Samsun’dan yola,
Nasıl ki yanındaki dava arkadaşları,kahraman Kuvvacıları günler geceler boyu uzun, tozlu Anadolu yollarında “Dağ başını duman almış gümüş dere durmaz akar,güneş ufuktan şimdi doğar yürüyelim arkadaşlar!” diye marşlarla  moral vererek  zafere inandırmıştı O;
Anadolu’yu karış karış gezip halkına mücadele ruhunu aşılamıştı;
Dediler ki, Ordu yok, O “Kurulur” dedi,
Para yok dediler O  “Bulunur” dedi,
Düşman çok dediler “Yenilir” dedi. 
O,bunların hepsini bir bir gerçekleştirdi.
19 Mayıs 1919’da  başlayan Milli Mücadele yolculuğunu,30 Ağustos 1922’de ZAFER’LE taçlandırdı.
Bu zafer,işgalciler için sonun başlangıcı,büyük Türk Ulusu için esaretin,acının  ve çöküş döneminin  bitişi oldu.
30 Ağustos, genci yaşlısı bütün vatansever Türk Halkı’nın ebediyete kadar Zafer Bayramı olarak kalacaktır.
Bu Zafer, Bağımsızlık yolunda ölümüne mücadele eden kadın, erkek, çocuk bütün Anadolu Halkının,Türk Halkının zaferidir.
Bu zaferin kahramanı, Başkomutanı da  GaZi Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Ebedi Başkomutan! Ölümsüz eşsiz Lider! Mustafa Kemal Atatürk!
O’nun  ve tüm kahraman silah ve dava arkadaşlarının, bu topraklar için canını vermiş tüm şehitlerimizin gazilerimizin devrimcilerimizin önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz.
Bize miras bıraktıkları bu Cumhuriyeti,Laik,bağımsız ve Çağdaş yapısından kopartma emelleri olanların karşısında biz varız ! diyoruz.Bizvarız,buradayız,her yerdeyiz!
Biz, Milyonlarca Atatürkçü yurtsever
Zafer Bayramımız Kutlu Olsun." dedi.