Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 24-05-2021 13:16   Güncelleme : 24-05-2021 16:51

BEÜ'DE AR-GE VE İNOVASYON TOPLANTISI

Bülent Ecevit Üniversitesi'nde ülkedeki proje fikirleri ile bölgede bilgi, fikir ve görüş alışverişini sağlamak, AR-GE projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, araştırma ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirerek bölge insanları bilinçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğine farkındalığı arttırmak, akademisyen ve öğrencilerde proje kültürünü oluşturmak amacıyla etkinlik düzenlendi.

BEÜ'DE AR-GE VE İNOVASYON TOPLANTISI

Ülkedeki proje fikirleri ile bölgede bilgi, fikir ve görüş alışverişini sağlamak, AR-GE projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, araştırma ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirerek bölge insanları bilinçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğine farkındalığı arttırmak, akademisyen ve öğrencilerde proje kültürünü oluşturmak amacıyla düzenlenen Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ile birlikte katıldı.Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın açılış konuşmasının ardından katılımcılara hitap eden Vali Tutulmaz; çağımızın AR-GE ve inovasyon üzerine kurgulandığını, Türkiye’nin geleceğinin projeler ve inovasyondan geçtiğini belirtti.

Vali Tutulmaz: "Kalkınmanın, gelişmenin yolunun bilgiyi, teknolojiye ve üretime aktarmaktan, AR-GE – İnovasyona gerekli önemi vermekten geçtiğini vurgulayarak, vatan sevgisi ile işimize saygıyı ön planda tutarak pek çok şeyi gerçekleştirebileceğimizi bunun için yetişmiş insan gücüne, bilgi ve birikime sahip olduğumuzu, bunun en güzel örneğinin İHA ve SiHA'lar olduğunu belirtti, ülkemizin bu suretle dünyada özellikle son zamanlarda adından söz ettiren bir ülke haline geldiğine ifade ederek bunları yapacak bilgi, birikim ve tecrübeye sahibiz." dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; Farabi VII. AR-GE ve inovasyon proje pazarı etkinliğine katkısı olanlara teşekkür belgesi ve plaket takdim etti.