Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 18-03-2021 15:11   Güncelleme : 18-03-2021 21:19

BEÜ'DE 18 MART'A ÖZEL ÇEVRİMİÇİ KONFERANS DÜZENLENDİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi “18 Mart Çanakkale Zaferinin Tarihteki Önemi” konulu konferans gerçekleştirildi

BEÜ'DE 18 MART'A ÖZEL  ÇEVRİMİÇİ KONFERANS DÜZENLENDİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi “18 Mart Çanakkale Zaferinin Tarihteki Önemi” konulu konferans gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı Yıldönümünde BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Şinasi Sönmez tarafından çevrimiçi olarak Çanakkale Zaferinin Tarihteki önemi konulu gerçekleştirilen konferansa öğretim üyeleri, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Doç. Dr. Şinasi Sönmez konferansta; "I. Dünya savaşında düşman birliklerine ne denizden nede karadan geçit verilmediği Çanakkale Muharebelerinin en önemli sonuçlarından bir tanesi Milli Mücadelenin ilk ateşinin yakılması ve İstanbul’u kurtaran kahraman olarak Türk Milletine Atatürk’ü kazandırmasıdır. Çanakkale çok sayıda kahramanlıklara şahit olunan, sayısız duygulu anıların yaşandığı, ağıtların yakıldığı ve kendi cenaze namazını kılan kahraman Mehmetçiklerin kanları ve canlarını feda ettikleri yerin adıdır." diyerek, Çanakkale Savaşı esnasında yaşanan tarihi olaylar hakkında bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Programın sonunda Dekan Yardımcı Dr. Öğr. Üyesi Bayram Gökbulut, katılım sağlayan öğretim üyelerine ve öğrencilere teşekkür ederek, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz adına Doç. Dr. Şinasi Sönmez’e teşekkür belgesi takdim etti.