Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:45   Güncelleme : 31-03-2021 23:23

BEÜ “ULUSLARARASI İSLAM, MODERNİTE VE GENÇLİK ” SEMPOZYUMUNA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), “Uluslararası İslam, Modernite ve Gençlik” başlıklı sempozyuma ev sahipliği yapacak.

BEÜ “ULUSLARARASI İSLAM, MODERNİTE VE GENÇLİK ”  SEMPOZYUMUNA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, 2-3 Nisan 2021 tarihinde düzenlenecek olan “Uluslararası İslam, Modernite ve Gençlik” başlıklı sempozyuma ev sahipliği yapacak. Açılışın Sezai Karakoç konferans salonunda yapılmasının ardından sempozyum çevrim içi olarak devam edecek.BEÜ İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenecek uluslararası nitelikli sempozyumda, modernizmin gençler üzerindeki etkisi,  geleneksel değerler üzerinden geleceğe bakış, modernizmin inanç, ahlak, birey, kültür ekseninde toplumsal yaşamdaki değişim ve dönüşümleri  bilimsel olarak ele alınacak.Zoom video konferans üzerinden BEÜ sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak sempozyumda 37 üniversiteden 54 akademisyen interdisiplinel yaklaşımla 13 farklı oturumda İslam,  modernite ve gençlik üzerinde akademik çalışmalarını paylaşacak.  

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfullah Kara’nın Sempozyum Başkanı olarak yer aldığı Uluslararası İslam, Modernite ve Gençlik Sempozyumu, “Günümüz Gençliğinin İnanç Sorunları ve Çözüm Arayışları”, “Asr-ı Saadette Gençlik ve Gençlik Değerleri”, “Kur’an’ın Gençlik Modellemesi”, “Gençlik, Modernite ve Din Eğitimi”,  “Gençlik ve Yeni Dini Hareketler”, “Dijitalleşme Çağında Gençlik”, “Milli Mütefekkirlerimiz ve Gençlik”, “Sekülerizm ve Gençlik”, “Medya, Din ve Gençlik”, “Modernite ve Gelenek İkileminde Gençlik”, “Modernite Sürecinde Gençlik” ile  “Toplumsal Değişme ve Gençlik” konu başlıklarında gerçekleştirilecek.