Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 27-04-2021 10:57   Güncelleme : 27-04-2021 19:58

BEÜ TURİZM HAFTASI'NI KUTLADI

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 45’incisi düzenlenen Turizm Haftası Etkinlikleri 21 Nisan 2021 Çarşamba günü dijital ortamda gerçekleştirildi.

BEÜ TURİZM HAFTASI'NI KUTLADI

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 45’incisi düzenlenen Turizm Haftası Etkinlikleri 21 Nisan 2021 Çarşamba günü dijital ortamda gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Dekanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel'in gerçekleştirdiği etkinlikte, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Abdurrahman Dinç ve Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Başkanı sayın Bayram Özrek konuşmacı olarak yer aldı.

Dünyada ve Türkiye’de değişen turizm trendleri ve ekoturizme artan talep ışığında Zonguldak potansiyelini değerlendiren Dinç, ekoturizm pazarı için Zonguldak'ın büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtirken, Özrek ise bölgenin sahip olduğu gastronomik unsurların bölgeye turizm talebinin artmasına ve Zonguldak'ın turizm kimliğinin pekiştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Fakülte öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği ve yaklaşık iki saat süren etkinlik, katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile son buldu.