Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 07-09-2021 10:38   Güncelleme : 07-09-2021 14:38

BEÜ, TÜBA KONFERANSI’NA KATILDI

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) paneline, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ‘nden (ZBEÜ) Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Zor ve Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat katıldı.

BEÜ, TÜBA KONFERANSI’NA KATILDI

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından düzenlenen TUBA World Conference on Energy Science and Technology (TUBA WCEST-2021) 8-12 Ağustos 2021 tarihleri arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in açılış konuşmalarıyla çevrim içi olarak gerçekleşti.

Programda çevre ve ekonomi, enerji ve eğitim, fotovoltaik sistemler olmak üzere üç panele yer verildi. Beş gün süresince her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere geleneksel enerji çözümleri, fosil kaynaklar, yenilenebilir enerji, hidrojen enerjisi teknolojileri, akıllı binalar, yeşil teknoloji vb. olmak üzere toplamda 21 paralel oturum ve panel gerçekleşti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ‘nden (ZBEÜ) konferansa katılan Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Zor ve Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Şen, “Characterization of Hydroxyethyl cellulose/Active Carbon Composites” başlıklı çalışmalarını sundu.