Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 22-04-2021 11:17   Güncelleme : 22-04-2021 17:18

BEÜ REKTÖRÜ'NDEN 23 NİSAN MESAJI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Mustafa Çufalı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 101. yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak amacıyla bir mesaj yayımladı.

BEÜ REKTÖRÜ'NDEN 23 NİSAN MESAJI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Mustafa Çufalı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 101. yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak amacıyla bir mesaj yayımladı.Rektör Çufalı yayımladığı mesaj şöyle;"Aziz milletimizin bağımsızlığa ulaşma yolunda kendi azmiyle başlatmış olduğu var olma mücadelesinin en önemli adımı, demokrasimizin, Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 101. yıldönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yurt sevgisine ve çalışkanlığına olan güçlü inancıyla TBMM’nin açıldığı bu günü geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği, tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanılan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gelecekte ulusları yönetecek ve yönlendirecek olan nesilleri ortak bir coşku etrafında bir araya getirmesi dolayısıyla dünya barışına da katkısı yadsınamaz.
Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, TBMM’nin kuruluşunda ve Milli Mücadelenin kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum."