Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 27-12-2021 12:09   Güncelleme : 27-12-2021 17:07

BEÜ, ÖĞRETİM ELEMANININ ULUSLARARASI BAŞARISINI KUTLADI

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Akademisyenlerinden Öğr. Gör. Dr. Oğuz Özbek ve ekibi web of science verilerine göre 2019-2021 yılları arasında elektrokimyasal analiz tekniklerinden biri olan “Potansiyometri” konusunda yapmış olduğu sensör ve biyosensör çalışmaları ile Türkiye’ de 1’inci sırada yer aldı.Üniversite konuyla ilgili açıklamada bulundu.

BEÜ, ÖĞRETİM ELEMANININ ULUSLARARASI BAŞARISINI KUTLADI


Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Akademisyenlerinden Öğr. Gör. Dr. Oğuz Özbek ve ekibi web of science verilerine göre 2019-2021 yılları arasında elektrokimyasal analiz tekniklerinden biri olan “Potansiyometri” konusunda yapmış olduğu sensör ve biyosensör çalışmaları ile Türkiye’ de 1’inci sırada yer aldı.Üniversite konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklama şöyle;

"Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Akademisyenlerinden Öğr. Gör. Dr. Oğuz Özbek ve ekibi, web of science verilerine göre 2019-2021 yılları arasında elektrokimyasal analiz tekniklerinden biri olan “Potansiyometri” konusunda yapmış olduğu sensör ve biyosensör çalışmaları ile Türkiye’ de 1’inci sırada yer almaktadır.

Potansiyometri tekniği ile hazırlanan sensörler, çevre, tıp, eczacılık, çeşitli endüstriyel ve zirai alanlar başta olmak üzere birçok alanda yaygın olarak kullanılan ve diğer analiz tekniklerine göre düşük maliyet, düşük enerji tüketimi, oldukça iyi seçicilik, kolay hazırlanabilme ve basit kullanım gibi birçok avantaja sahip olan yöntemlerdir.  

Bu konuda çalışmalarına devam eden öğretim elemanımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz."