Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 03-01-2022 14:40   Güncelleme : 03-01-2022 19:38

BEÜ İLE TTK ARASINDA YENİ YILIN İLK PROTOKOLÜ İMZALANDI: ZONGULDAK İÇİN UMUT VAAT EDİYORLAR

Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) arasında Rektörlük Senato Salonu’nda yeraltı kömür madenleri için Elektro Hidrolik Yükleyici Tasarımı ve Prototip İmalatı İş Birliği protokolü imzalandı.

BEÜ İLE TTK ARASINDA YENİ YILIN İLK PROTOKOLÜ İMZALANDI: ZONGULDAK İÇİN UMUT VAAT EDİYORLAR

Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) arasında Rektörlük Senato Salonu’nda yeraltı kömür madenleri için Elektro Hidrolik Yükleyici Tasarımı ve Prototip İmalatı İş Birliği protokolü imzalandı. Protokol imzalanması öncesi, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu önemli açıklamalarda bulundu. 2022 yılının ilk protokolünün imzalandığını ve projenin önemini anlatan Çufalı; “Kurumumuza bir yeni içerik daha ekledik. Bu işbirliği gerçekten çok önemli. Zonguldak için güzel bir çalışma. İnşallah bu prototip imalatı devamlı hale gelir ve yaygınlaşır. Biz Zonguldak’ta başarılarla gündeme gelmeye çalışıyoruz. 2022’nin ilk protokolü olduğu içinde ayrıca mutluyuz.” ifadelerini kullandı. 

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu da; “Benim heyecanım 1980 yıllarında başladı. Bundan sonra vardiya mühendisi olarak başlayıp şimdi bu akademisyen kadroda imza aşamasındayız. Bı benim için heyecan verici. Kurumsal olarak maden makinaları üretimimizde iddialı düşündük. İddialı olarak da devam ettireceğiz. 3 yıllık bir proje, inşallah güzel sonuçlandırırız. Hem kurumsal olarak kendimizi geliştirmek, hem de yurt dışından aldığımız malzemeleri millileştirmek. Hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.