Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 08-04-2021 13:24   Güncelleme : 08-04-2021 21:46

BELEDİYE PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI YAPILDI

Devrek Belediyesi bünyesinde çalışan memur ve sözleşmeli personellere İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında sağlık taraması yapılıyor.

BELEDİYE PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI YAPILDI

Devrek Belediyesi ile Devrek Belediyesi İmar İnşaat Turizm Sosyal Hizmetler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Devrek Belediyesi’nde çalışan 285 personel, iş güvenliği ve sağlığı kapsamında sağlık taramasından geçiriliyor.Yakut Ortak Sağlık Güvenlik Birimi tarafından başlatılan ve 3 gün sürecek sağlık taramasının ilk gününde 60 personelin sağlık taraması tamamlandı.Devrek Belediyesi Nikâh Salonu’nda yapılan sağlık taramasında, personele solunum fonksiyon testi, odyometri ( işitme), akciğer grafiği ve kan testleri yapıldı. Oluşabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi ve mevcut sağlık problemlerinin ortaya çıkarılmasının amaçlandığı sağlık taramasında elde edilen veriler personele ait sağlık takibi dosyalarına işlendi.

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, sağlık taraması sırasında açıklamada bulundu. Başkan Bozkurt,yaptığı açıklamada, belediye personelinin hem daha sağlıklı olmasını hem de hizmette verimli olmasını hedeflediklerini söyleyerek, bu kapsamda tüm personelin sağlık taramasından geçirildiğini aktardı. Başkan Bozkurt açıklamasına şöyle devam etti; “Belediyemizde hizmet üreten işçi ve memur gibi tüm mesai arkadaşlarımızın Devrek’e hizmet sunarken sağlıklı koşullarda ve sağlıklı personelle hizmet etmek ve üretkenliğimizi artırmak birinci önceliğimizdir. Bu tür sağlık taramalarını önemsiyoruz. Yapmış olduğumuz bu tür uygulamalarla hem çalışanlarımızın sağlığını hem de iş verimini gözetme imkânına sahip oluyoruz.”