Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 03-01-2022 17:51   Güncelleme : 03-01-2022 21:18

“BELEDİYE BAŞKANI BENİM HABERİM YOKTU DEMEK İÇİN Mİ TOPLANTIYA KATILMADI?”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Merkez İlçe Başkanı Umut Metin bugün Belediye Meclisi’nde yapılan MAKZON Projesi oylamasıyla ilgili açıklamada bulundu.

“BELEDİYE BAŞKANI BENİM HABERİM YOKTU DEMEK İÇİN Mİ TOPLANTIYA KATILMADI?”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Merkez İlçe Başkanı Umut Metin bugün Belediye Meclisi’nde yapılan MAKZON Projesi oylamasıyla ilgili açıklamada bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Metin,Projenin detaylarından bahsedilmediğini dile getiren Metin açıklamasında şunları söyledi;

“Bugün kamuoyunda Zonguldak’taki vatandaşlarımız için istihdam yaratacak MAKZON Projesi’nin oylaması Belediye Meclisinde yapıldı. Oy çokluğu ile kabul edilen proje de detaylardan bahsedilmedi. Tabi ki Zonguldak için katma değer yaratacak projelere desteklerimiz vardır. Lakin böyle önemli bir proje de Sn. Belediye Başkanı toplantıya katılım bile sağlamıyor. Sebebini soruyoruz? Zonguldak’ın belediye başkanı şehir için bu kadar önemli bir proje olan MAKZON için toplantıya neden katılım sağlamadı? İmar komisyonunda şerh koyulan maddeler için daha sonrasından benim haberim yoktu demek için mi?

Bir başka meclis gündeminde bulunan Fener gezi yolu projesi için belediyenin 11 Milyon 800 bin TL borçlanmasına yönelik kredinin kullanılması. Buradan Sn. Belediye başkanına soruyorum? Projenin detayları nelerdir? Bu kredi kullanmadan önce Fener gezi yolunun proje yapmaya karar verme süreci boyunca hem teknik hem finansal açılardan gerekli araştırmalar ile değerlendirmeler yapıldı mı? Bunlar hakkında Sn. Belediye başkanı sahil projesi ve diğer belediye hizmetlerinde eline yüzüne bulaştırması açısından fizibilite çalışmalarını kamuoyunu aydınlatması açısından açıklaması gerekmektedir. 

Meclis de ise o kadar garip bir olay yaşandı ki Başkanvekili Murat Uzun meclis üyelerinin konuşması için Belediye Başkanından yazılı izin alınması gerektiğini belirtti. Sn. Alanın ruhu herhâlde toplantı da belediye meclis üyeleri ondan izin almalı. Bizde kendisine bu komik olay için gülüyoruz.”