Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 03-07-2021 12:04   Güncelleme : 03-07-2021 17:09

BAYRAKTAROĞLU'NDAN, TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ ŞEHRİNDE İNCELEMELER

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Safranbolu İşletme Müdürlüğü'nde tesis edilen Tıbbi ve Aromatik Bitki Şehri’nde (TAB) incelemelerde bulundu. 

BAYRAKTAROĞLU'NDAN, TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ ŞEHRİNDE İNCELEMELER

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Safranbolu İşletme Müdürlüğü'nde tesis edilen Tıbbi ve Aromatik Bitki Şehri’nde (TAB) incelemelerde bulundu. Programda, Bölge Müdürü Bayraktaroğlu'nun yanı sıra Bölge Müdür Yardımcısı İsmail Çetin, Safranbolu İşletme Müdürü Sema Altunay ile İşletme Şefleri dr hazır bulundu. Bölge Müdürü  Faruk Bayraktaroğlu, tesise  yeni eklenen TAB parselleri ile devam eden kültür bakım çalışmalarını kontrol ederek  TAB Şehrinde çalışanlarla bir araya geldi. Çalışanlarla sohbet eden Bayraktaroğlu; "Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda her ilde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bahçesi tesis ediyoruz.  Bölge Müdürlüğümüzde tıbbi aromatik bitki çeşidi olarak ciddi bir potansiyelimiz var. Hem bölgemizdeki tıbbi aromatik bitkilerin envanterini çıkararak faydalanma planlarını hazırlıyoruz hem de buradaki ürünleri farklı sektörlere yayarak ekonomiye de katkı sağlıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte buranın sesini daha çok duyacağız. Burada yapılacak işler örnek işler olacak ve buradaki bahçe Türkiye'deki en iyi bahçelerden biri haline gelecek. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Şehrimizin  en önemli işlevlerinden biri de öğrencilere eğitim materyali oluşturacak olmasıdır."dedi. 

Safranbolu İşletme Müdürlüğünde inşaatı devam eden sosyal tesis ve lojmanları da inceleyen Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu; "Ormancılık faaliyetleri tüm yıl devam eden faaliyetlerdir. Tüm yıl aralıksız çalışan  personelimizin hizmet kalitesini artırmak için çalışma ve fiziki ortam şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu tesisleri çok kısa süre içerisinde tamamlayarak personelimizin kullanımına açacağız." ifadelerine yer verdi.