Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 21-09-2021 09:38   Güncelleme : 21-09-2021 13:53

BAŞKENT'TE YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

aklaşık 2 yıl sonra, Koronavirüsün gölgesinde üniversitelerde de yüz yüze eğitim başladı.Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü de uzun bir aranın ardından öğrencilerini ağırladı. Tedbir ve kuralların sıkı sıkıya uygulandığı kampüste, öğrencilerde heyecan vardı.

BAŞKENT'TE YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Yaklaşık 2 yıl sonra, Koronavirüsün gölgesinde üniversitelerde de yüz yüze eğitim başladı.Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü de uzun bir aranın ardından öğrencilerini ağırladı. Tedbir ve kuralların sıkı sıkıya uygulandığı kampüste, öğrencilerde heyecan vardı.

Milyonlarca üniversiteli yeniden kampüslerde olmanın heyecanını yaşıyor.Yaklaşık 2 yıl aranın ardından üniversitelerde de tedbirli olarak yüz yüze eğitim başladı.Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü de binlerce öğrenciyle yeniden buluştu.Öğrencilerse maskeli ve kontrollü de olsa okulda olmaktan mutlu…kampüste öğrenciler maske mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak eğitime devam ediyor.Bunun için okulda pek çok tedbir hayata geçirildi.Daha önce dezenfekte edilen binlara öğrenciler maskesiz giremezken bir çok noktaya koronavirüse karşı uyarı afişleri asıldı.pek çok noktaya dezenfektanlar yerleştirildi.Dersliklerde de durum farklı değildi. Pandemi nedeniyle yeni oturma düzeni oluşturuldu. Öğreciler kendilerine belirtilen yerlerde birer koltuk mesafeyle derslere katılabiliyor.Okulların açılmasından memnun öğrencilerse yeniden kapanmasın diye kurallara riayet ediyor.Öğrenci işlerinde de son gün yoğunluğu vardı.Uzaktan online kayıt yaptıran öğrenciler eksik evraklarını tamamlamak için bugün okuldaydı.Kayıt işlemleri sırasında da önlem ve kurallar unutulmadı.