Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 30-07-2021 13:51   Güncelleme : 30-07-2021 15:39

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen tanıtım günlerini ziyaret etti, incelemelerde bulundu.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

Üniversite adaylarının, kritik tercih sürecinde önde gelen yol göstericilerinden biri; Başkent Üniversitesi... Tanıtım günlerinde Üniversite adayları öğretim üyeleriyle biraraya geliyor, bilgi alıyor. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen tanıtım günlerini ziyaret etti, incelemelerde bulundu.

Başkent Üniversitesi kritik tercih sürecinde; üniversite adaylarının pusulası...

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sonuçları açıklandı, tercihler 5-13 Ağustos arasında yapılacak....

Başkent üniversitesi olarak tanıtım günlerine başlamış bulunuyoruz. Başta bağlıca kampüsünde tanıtım günlerimiz devam edecek ama üniversitemizin istanbul konya adana izmir başta olmak üzere bir çok şehirde yaklaşık 43 farklı merkezde eğitim ve sağlık kuruluşları bulunuyor. Buralarda da tanıtım faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Bağlıca Kampüsü başta olmak üzere Başkent Üniversitesi kurumları hayalindeki üniversiteye girmek isteyen adaylar ve ailelerini ağırlıyor...

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da tanıtım günlerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu, bilgi aldı.

Adaylar ve aileleri koronavirüs tedbirleri kapsamında öğretim üyeleriyle bir araya geliyor...

Tercihler bitene kadar bağlıca kampüsünde aday öğrencileri kabul edeceğiz. Tabi ki son 2 yıldır yaşadığımız pandemi koşulları var. Biz de son 2 yıldır buna çok dikkat ediyoruz. Her bölümümüzü ayrı izole edilmiş sınıflarda görev verdik ve aday öğrencileri izole şekilde kampüsümüzde kabul edeceğiz. Ayrıca bu sene kovid-e karşı güvenli kampüs belgesini de almış bulunuyoruz. Yani hijyen koşullarına sosyal mesafe koşullarına uyarak aday öğrencilerimizi kampüsümüzde kabul edeceğiz.

Üniversite adayları, ücretsiz tercih rehberliğinden de randevu alarak yararlanabilecek.... Kendilerine olası bir tercih listesi hazırlanacak, Adaylara sadece karar vermek kalacak....

Başta kampüsümüzü, fakültelerimizi, yüksek okullarımızı tanıtacağız. Burada her bölüm için ayrı bir öğretim üyesi, aday öğrencilerle ve velilerle birlikte olacaklar. Ayrıca tehcih danışmanlığı hizmetimiz de bulunuyor. Ücretsiz olarak öğrencilerin tehcihlerini yapma konusunda onlara yardımcı olacağız. Bunun için randevu alarak gelmelerini rica ediyoruz. Bunun dışında diledikleri saatte hafta sonları da dahil olmak üzere kampüsümüzde birlikte olmak istiyoruz aday öğrencilerle.

Başkent Üniversitesi'nin kapıları 13 Ağustos'a kadar üniversite adaylarına açık olacak....

kampüsümüze ulaşamayacak olan aday öğrenciler için de özellikle web sayfalarımızı sanal turumuzu ziyaret etmelerini önermek istiyorum. Bunun yanında kanal b'de 2 ağustos'tan itibaren her gün saat 13:00'de her fakültemiz ayrı ayrı tanıtım yapacaklar. Bunları da izlemelerini tavsiye ediyorum ve her gün akşam doğru seçim programı yine kanal b'de yayınlanıyor. Buradan da her bölüm hakkında bilgi alabilir aday öğrenciler. Bu bilgilere de bu çeşitli kanallarımızdan ulaşabilirler.