Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 06-05-2022 22:28   Güncelleme : 07-05-2022 01:29

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ROTARY VAKFI İŞBİRLİĞİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ROTARY VAKFI İŞBİRLİĞİ

Başkent Üniversitesi ile Uluslararası Rotary Vakfı, bir projeye daha imza attı... Üniversite ile Vakıf, "Küresel Bağış Projesi" kapsamında biraraya geldi. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Haberal ve Anıttepe Rotary Kulübü Başkanı Orhan Uludağ'ın işbirliğinde "Ambulans Bağışı Protokol İmza ve Teslim Töreni" gerçekleştirildi. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesine tam donanımlı bir acil ambulansı bağışlandı. 

Başkent Üniversitesi ile Uluslararası Rotary Vakfı; barışçı ilişkilerin geliştirilmesi, teşvik edilmesi ve özendirilmesi için işbirliği amacıyla biraraya geldi.

Ankara Anıttepe Rotary Kulübü; bir acil ambulansını, Güney Kore Rotary kulüplerinin de desteği ile Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nin hizmetine sundu.

Bu kapsamda, Başkent Üniversitesi Rektörlüğü'nde, "Küresel Bağış Projesi" başlığı ile "Ambulans Bağışı Protokol İmza ve Teslim Töreni" düzenlendi.

Törene; Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Ankara Anıttepe Rotary Kulübü Başkanı Orhan Uludağ, Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee (VON AYK Lİ) ve çok sayıda Rotary Vakfı üyesi katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Rektör Haberal yaptı.

Anıttepe Rotary Kulübü Başkanı Orhan Uludağ da, bu ambulans ile Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nin sağlık hizmetlerine katkı sunmanın memnuniyetini dile getirdi. 

Tören, Rektör Pof. Dr. Ali Haberal öncülüğünde, proje ortakları ile imzalanan protokol ve kurdele kesimi ile tören sona erdi.

Törenin ardından, Prof. Dr. Haberal ve Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee (VON AYK Lİ) kampüsteki Atatürk Evi'ni ziyaret etti.

AdminAdmin