Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 13-03-2021 11:51   Güncelleme : 13-03-2021 20:24

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİMİ VERDİ

Büyükşehir Belediyeleri ve bağlı ilçe belediyeleri bünyesinde kadına yönelik şiddetle mücadele alanında çalışan sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, çocuk gelişim uzmanı personeline Başkent Üniversitesi tarafından eğitim verildi.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİMİ VERDİ

Büyükşehir Belediyeleri ve bağlı ilçe belediyeleri bünyesinde kadına yönelik şiddetle mücadele alanında çalışan sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, çocuk gelişim uzmanı Başkent Üniversitesi personeline Nurgül Öztekin tarafından eğitim verildi.

Belediye personelinin bu alanda yaşadıkları zorlu süreçlerle baş etmelerine yönelik Başkent Üniversitesi Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezinden Prof. Dr. Okan Cem Çırakoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Esra Güven ve Uzman Psikolog Didem Sevük'ün desteği ile 'Uzman Destekleme Programı' gerçekleştirildi. ZOOM platformu üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilen çalışmada personele stres yönetimi, ikincil travma, kadına yönelik şiddetle mücadele alanında karşılaşılan zorlu vakalara yönelik örnekler ve çözüm yolları ve motivasyon gibi konularda bilgiler aktarıldı. Söz konusu çalışmaya Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde personel de katılırken, Eskişehir'in yanı sıra Tekirdağ, Denizli, Bursa, Ankara, İstanbul, İzmir, Hatay, Kayseri gibi birçok yerel yönetim de katılım gösterdi. Bu gibi eğitimlerin personelin gelişimine katkı sağladığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, aynı zamanda belediyeler arasındaki işbirliği açısından da bir araya gelmenin önemli olduğunu belirttiler.