Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 23-03-2021 08:11   Güncelleme : 24-03-2021 00:27

BAŞKENT ÜNİVERSİTESi BİR BAŞARIYA DAHA ADIM ATTI

Başkent Üniversitesi, bir başarıya daha imza attı; salgın döneminde tüm sağlık koşullarını yerine getirerek, Türk Standartları Enstitüsü tarafından, "güvenli kampüs belgesi" ile ödüllendirildi.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESi BİR BAŞARIYA DAHA ADIM ATTI

Başkent Üniversitesi, bir başarıya daha imza attı; salgın döneminde tüm sağlık koşullarını yerine getirerek, Türk Standartları Enstitüsü tarafından, "güvenli kampüs belgesi" ile ödüllendirildi... Güvenli Kampüs belgesi takdim töreninde konuşan Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, "Böyle güzide bir kurumu ülkemize kazandıran kıymetli büyüğümüz sayın Mehmet Haberal hocamıza teşekkürü borç biliyoruz" dedi. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da, kalitenin altını çizdi; kalitenin olmadığı yerde geleceğe yönelik doğru adımlar atılamayacağını vurguladı. 

Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğu tarihten bu yana büyük başarılara imza atan Başkent Üniversitesi her konuda öncü görevini yerine getirmeyi sürdürüyor. Kalite konusunda birinciliği kimseye kaptırmayan Başkent Üniversitesi, bu kez de Türk Standartları Enstitüsü'nün, salgın döneminde en güvenli kampus belgesiyle, önemli bir başarıya imza attı. 
İKovid-19 ile mücadelede yeniden kapılarını açmaya hazırlanan okullara "Okulum Temiz" belgesi vermeye başlayan Türk Standartları Enstitüsü, üniversitelerde de yerinde denetimlerini sürdürüyor. Kurum, yapılan müracaatı değerlendirdi ve Başkent Üniversitesi'nin güvenli kampüs olduğunu yerinde yaptığı denetimlerle tespit etti; Salgına karşı tüm koşulların yerine getirildiğini belgeledi 
Türk Standartları enstitüsü uzman heyetinde yer alan Elif Kırbaş, Feyzullah Erdoğan ve Hidayet Şahin'den oluşan ekip, bir süre önce Başkent Üniversitesi'nde incelemelerde bulundu.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr Füsun Eyidoğan ve beraberindeki ekibin başarılı çalışmalarıyla her açıdan salgınla mücadele koşullarını yerine getirEN Başkent Üniversitesi salgın döneminde sağlıklı ve temiz ortam için tüm kuralları eksiksiz uyguladı. Türk Standartları Enstitüsü heyeti de bu başarıyı yaptığı incelemelerle kayda geçirdi, not etti. 
Başkent Üniversitesi başından bu yana maske , mesafe , temizlik kurallarına uyum için gerekli tüm alt yapı hazırlıklarını tamamlamıştı. Ve sonunda sıra klavuzda yer alan o koşulları eksiksiz yerine getiren Başkent Üniversitesi'nin ödüllerindirilmesine geldi. 
Başkent Üniversitesi'ne Güvenli Kampüs belgesi ödül töreni, yapılan incelemelerin ardından bugün Rektörlük binasında gerçekleştirildi. Türk Standartları Ensitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve rektör yardımlarının katıldığı törende Prof. Dr. Şahin, güvenli kampüs ortamının son dörece önemli olduğunu söyledi. 
Şahin, Başkent Üniversitesi'nin kampüs içinde sağlık açısından tüm koşulları yerine getirdiğini kaydetti. 
Prof. DR.Adem Şahin'in ilk teşekkürü ise Prof. Dr. Mehmet Haberal'a idi... 
Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da , törende konuştu. 
Prof. Dr. Ali Haberal, insan sağlığının önemine değindi; Rektör Prof. Dr. Ali Haberal , Başkent Üniversitesi'nin kaliteden taviz vermediğinin altını çizdi. 
Konuşmaların ardından Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Rektör Prof. Dr. Ali Haberal'a "Küresel salgın bağlamında güvenli kampüs Belgesi'ni takdim etti 
Prof. Dr. Ali Haberal da konuğu Prof. Dr. Adem Şahin'e, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin yaptığı seramik tabak hediye etti.