Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 21-05-2022 13:01   Güncelleme : 21-05-2022 19:13

BAŞKANDAN MİLLETVEKİLLERİNE UYARI:”SON PİŞMANLIK FAYDA ETMEZ”

 BAŞKANDAN MİLLETVEKİLLERİNE UYARI:”SON PİŞMANLIK FAYDA ETMEZ”

Tüm İşçi Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Haberleri">Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Zonguldak'ta 165 nin Türkiye'de ise 13,5 milyon emeklinin olduğunu belirterek engellilerin taleplerini dikkate almayanların sandıkta istediklerini alamayacaklarını ifade etti.

İktidar muhalefet ayrımı yapmadan HDP hatiç tüm psiyasi partilere seslendiğini ifade eden Başkan Mustafa Sarıoğlu, milletvekillerine seçim bölgelerinin dağılmaları ve vatandaşın turnanın dinlemesi tavsiyesinde bulundu.

Tüm emekler şube başkanı Mustafa Saroğlu şunları söyledi:

"Tüm İşçi Dul ve Uetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “ gelişen olaylar nedeniyle tüm işçi dul ve yetimleri derneği olarak açıklama yapmak zorunda kaldık.

Zonguldak‘ta 160.000, Türkiye’de ise 13.500.000 emekli var ve sayılarımız ailelerimiz ile birlikte 30 milyon kişiyiz.

Bir çoğumuz açlık sınırının altında emekli maaşı alıyor. Artık bu ekonomik krizde dayanacak gücümüz kalmadı.

Buradan iktidar ve muhalefet ayrımı yapmaksızın Türkiye Büyük Millet Meclisi parlamentosuna sesleniyoruz.

Yarın sizlerde emekli olacaksınız abilerimizin, amcalarımızın ve büyüklerimizin kını neden vermedik diye pişman olmayın.

Analarına, babalarına, amcalarına layık olamayan hiçbir İktidar ayakta kalamaz. Bunun aksini iddia edenler sandıkta yok olurlar. 

Bunun örneği geçmişte defalarca yaşanmıştır.

HDP hariç tüm siyasi partilere sesleniyorum, seçim bölgelerinizeda olun, köydeki çiftçiye ve zor durumdaki kişilere hallerini hatırlarını sorun. Ekonomik krizin altındaini mini minileyen insanları kesinlikle hafife almayın.

Emekleri hafife alanlar sü kötü hayale uğrayacaktır şimdiden uyuruz sonra demedi demeyin. Son pişmanlık kesinlikle fayda etmez."
 

AdminAdmin